Hard Lock Escape Room

Hard Lock to gra typu real life escape. Gracze mają 60 minut żeby wydostać się z pokoju o konkretnej tematyce i scenariuszu. Aby wydostać się z pokoju muszą ze sobą współpracować, rozwiązywać serię łamigłówek, wykazać się sprytem, logicznym myśleniem i szukać ukrytych wskazówek.
094.jpg

Escape room to świetna zabawa i doskonały pomysł na prezent dla każdego. Voucher pozwala wybrać niezapomnianą, pełną emocji przygodę w dowolnie wybranym pokoju i terminie. To idealny prezent na każdą okazję - urodzinowy upominek dla znajomych, świąteczny prezent dla grona przyjaciół lub pomysł na wieczory: kawalerski lub panieński. Spraw niezapomnianą przygodę bliskiej osobie!

- Kiedy wpadliście na pomysł escape room i kiedy?
We trojkę (z żona i kolega) jesteśmy właścicielami Hard Lock Escape Room (www.hard-lock.pl). Pod koniec 2014 roku pierwszy raz właśnie we trójkę udaliśmy się na tego rodzaju zabawę/grę. Ja dowiedziałem się o tego typu rozrywce i zaprosiłem w ramach prezentu niespodzianki moją żonę. Tak na prawdę nie wiedzieliśmy na co dokładnie się piszemy. Z relacji w internecie tylko wiedzieliśmy, że zamkną nas w pokoju i musimy się z niego wydostać. Zarówno mnie jak i moją żonę zawsze fascynowały zagadnienia z rozwikłaniem jakiś zagadek. Udaliśmy się do pokoju o tematyce "cela". W pierwszej chwili po wejściu do pokoju tak na prawdę nie wiedzieliśmy co mamy robić, czego szukać i jak działać. Jednak po kilkunastu minutach załapaliśmy konwencje gry i finalnie udało nam się uciec przed czasem z tego pokoju. Po wyjściu byliśmy na tyle zafascynowani, że już tydzień później poszliśmy do kolejnego pokoju. Tak ruszyła lawina, bo w ciągu roku odwiedziliśmy kilkadziesiąt pokoi o różnej tematyce. Zazwyczaj w  trakcie chodzenia po pokojach  mieliśmy własne przemyślenia jak pewne zagadki można by "fajniej" zrobić i doszliśmy do wniosku "a może by spróbować stworzyć własny escape room?" Pomysł padł tak na prawdę w maju 2015.

075.jpg
- Jak to się zaczęło? (może macie jakieś ciekawe historie typu - pierwszy pokój sami urządzaliśmy, a gadżety do niego zdobywaliśmy w dziwnych miejscach)
Od maja zaczęliśmy wymyślać scenariusze dla pokoi i szukać dogodnej lokalizacji spełniającej nasze oczekiwania odnośnie standardów ( blisko centrum, duży metraż, 3 pokoje do gry, salka konferencyjna, wyodrębnione oddzielne wejście tylko do naszego lokalu). Tak naprawdę scenariusze powstały w ciągu miesiąca, ale jak się okazało pokoje w chwili obecnej znacznie różnią się od pierwotnych założeń :)
Wymyślając tematykę pokoi starliśmy się, aby każdy z nich był w swoim rodzaju unikalny. I tak np. Czarnobyl - nie ma drugiego pokoju o takiej tematyce w Warszawie. W pokoju Kret w Mafii z kolei uczestnicy gry spotkają w środku coś niepowtarzalnego w skali Warszawy!
Chcemy, aby wszystkie pokoje maksymalnie oddawały klimat danego miejsca, wiec dbamy o każdy szczegół. W pierwszej kolejności urządziliśmy pokój Czarnobyl. Wszystkie przedmioty są w klimacie byłego ZSRR, niektóre rzeczy ściągaliśmy nawet bezpośrednio z Ukrainy! Ponadto gadżety do wystroju zdobywaliśmy w rożny sposób, czy to jeżdżąc na Warszawskie targi typu "koło", czy objeżdżając stare hotele robotnicze z epoki PRL. Coś co czasem w mieszkaniach Babć było "starym rupieciem", okazywało się dla nas bardzo przydatne i dawaliśmy temu drugie życie. Wszystko po to, aby uczestnicy gry mogli chociaż "witrualnie" przenieść się do pokoju stacjonujących kiedyś w Czarnobylu radzieckich naukowców. Niedawno gościliśmy grupę, z której jeden gracz był już kiedyś w prawdziwym Czarnobylu i powiedział, że klimat pokoju jest naprawdę dobrze odwzorowany.


Jednak jak się okazało, urządzenie pokoi nie jest szybkim procesem i sam lokal otworzyliśmy w grudniu 2015. Praktycznie rok po naszym pierwszym zetknięciu z grą typu Escape Room otworzyliśmy własny lokal. Co jest najlepsze przyjmowanie ludzi i prowadzenie tego biznesu sprawia nam ogromną przyjemność! W chwili obecnej mamy w ofercie 3 pokoje (Czarnobyl, Kret w Mafii i Zamachowiec). Jednocześnie jesteśmy w stanie obsłużyć ok. 15 uczestników gry.
Oprócz tego mamy w swojej ofercie salkę konferencyjna, w której w czasie gry innych uczestników dodatkowo może przebywać do ok. 15-20 osób. W salce jest 42" TV z bezprzewodowym internetem, także spokojnie można tam przeprowadzić np. szkolenie dla pracowników. Ponadto do eventu firmowego możemy dodać także catering.
Jest to w ogóle świetna forma integracji pracowników, gdyż w zasadzie zmusza osoby zamknięte w pokoju do kooperacji i określenie współpracy zespołowej nabiera zupełnie nowego znaczenia. Generalnie często osoby, które pierwszy raz pojawiają się u nas zadają pytanie "co jest najważniejsze w środku?".Bez wahania powtarzam "współpraca!". Wszyscy jednym głosem po wyjściu to potwierdzają :)

092.jpg
- Czy macie dużo klientów? Jak z zainteresowaniem?
Generalnie cała rozrywka z kategorii Escape Room w ciągu ostatniego roku odnotowała znaczący skok popularności. Sama ilość Escape Roomów w Warszawie to potwierdza. Ludzi przychodzi coraz więcej, ale i grupa jest bardzo rotująca. Jak ktoś przyjdzie do naszych 3 pokoi, to już do nas nie odwiedzi, tylko potem pójdzie do kogoś innego. Dlatego my też poniekąd kibicujemy innym Escape Roomom, aby dostarczały jak najwyższej jakości rozrywkę i zaszczepiały w nich zamiłowanie do pokoju zagadek, bo to będzie oznaczać, że prędzej czy później do nas trafią.
Generalnie najwięcej ludzi przychodzi w weekendy lub w tygodniu wieczorami, gdy są po swoich zajęciach czy po pracy.
W środku tygodnia zazwyczaj trafiają do nas firmy, które chcą zorganizować wypad integracyjny dla swoich pracowników.

To co chcemy szczególnie podkreślić, to fakt, że dla nas głównym kryterium sukcesu jest satysfakcja klienta, dlatego staramy się dbać o wszystkie szczegóły. Począwszy od zatrudniania bardzo wykwalifikowanego personelu, a skończywszy na skrupulatnym słuchaniu wyrażanych przez graczy opinii. 

aplikacja.jpg
- Skąd wzięliście pomysły na pokoje, gry?
Wszystko tak na prawdę zrodziło się tylko i wyłącznie w naszych głowach, poczynając od pomysłu tematyki, przez scenariusz, aż do technicznych rozwiązań w środku i pomysłu na poszczególne zagadki.
Chcieliśmy, aby każdy z naszych pokoi był zupełnie inny i miał w sobie coś wyjątkowego oraz unikatowego, w porównaniu z innymi pokojami zagadek w Stolicy. Bardzo wiele osób jest np. niesamowicie ciekawych co kryje w sobie pokój o nazwie Czarnobyl albo jak zostały odwzorowane realia mafijne polski lat 90-tych.

- Może chcecie dodać coś od siebie co jest dla Was ważne?
To co wspomniałem, najlepsze w tym wszystkim jest to, że prowadzenie tego biznesu (pomimo wielu kłód pod nogami) sprawia nam ogromną przyjemność. Nie ma nic fajniejszego jak widzieć ludzi, którzy wyjdą z pokoju i z uśmiechem na ustach opowiadają Ci co im się w środku podobało i jak szybko im te 60 minut zleciało.
Dużo osób pyta także, czy nie widzimy ryzyka w tym, że ktoś przyjdzie i potem po wyjściu opowie znajomym co tam w środku tak na prawdę jest. Wtedy zawsze odpowiadam, że jeśli im się podobało i chcą polecić znajomym super rozrywkę to powiedzą im coś na zasadzie " byliśmy i było super, szczegóły zobaczycie sami na miejscu", a nie opowiedzą dokładnie z detalami co jest w pokoju.

PODSUMOWANIE:
Gdzie? Jesteśmy w samym Centrum - ul Poznańska 12/129. Blisko metra, tramwaju, autobusów.
Za ile? Cena jednej gry (dla całej grupy, niezależnie od ilości osób) w tygodniu to 120zł, w weekend 150zł. Eventy firmowe rozpatrujemy indywidualnie w zależności od potrzeb. Dla każdego jesteśmy w stanie skroić indywidualną ofertę.

14513644_1201512279886898_1.jpg


Dodał(a): ckm.pl / artykuł powstał przy współpracy z Hard Lock escape room Wtorek 22.11.2016