Hiszpański hrabia okradał zakochane, żądne luksusów warszawianki

62-letni hrabia powiązany z hiszpańską rodziną królewską? Idealny kandydat na męża. W końcu swoje lata ma, miliony na koncie także, zapewne egzotyczne nazwisko - doskonały facet! Problem w tym, że opowieści były bez pokrycia, a warszawianki z zasłoniętymi przez zauroczenie oczami, pozbywały się dla niego pieniędzy.
wawawawa.jpeg

"Policjanci ze śródmiejskiego Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu zatrzymali 62-latka, który podawał się za zamożnego arystokratę. Fałszywy, hiszpański hrabia roztaczał wokół siebie aurę opływającego w luksusy starszego mężczyzny. Obwieszony złotem i markowymi zegarkami pozował na tle rzekomo swojego prywatnego odrzutowca, jachtu oraz drogich sklepów w prestiżowych lokalizacjach" - opisuje amanta podinsp. Robert Szumiata z KPR I Śródmieście.

Sprawdź koniecznie: Księża zamówili męską prostytutkę. Bawili się tak dobrze, że interweniowała policja

Facet zaczepiał przypadkowe kobiety na lotniskach i dworcach. Gdy ofiara złapała haczyk, zapraszał ją na kawę lub drinka i opowiadał o swoim egzotycznym życiu, pokazując także zdjęcia. Reklamował się rodzinnymi powiązaniami z hiszpańską elitą i gwarantował swoim wybrankom wspaniałe życie. Rozmarzone panie szybko zyskiwały zaufanie do 62-latka, a wtedy facet wykorzystywał to mówiąc, że bank właśnie zablokował mu karty płatnicze w Polsce i nie ma jak wrócić do domu. 

wawawawa1.jpeg

"Oszust wmawiał kobietom, że ma przejściowe kłopoty finansowe wynikające z zablokowania mu przez bank jego kart płatniczych. Prosił w związku z tym o pożyczenie mu różnych kwot pieniędzy na bilet samolotowy, czy też pilny zabieg medyczny, oferując w zamian zaproszenie do Hiszpanii i gościnę w swojej posiadłości" - dodaje mundurowy.

Mężczyznę udało się złapać ze względu na to, że dwie pokrzywdzone kobiety złożyły oficjalne zawiadomienia. Śledczy podejrzewają, że ofiar może być znacznie więcej, lecz z różnych powodów nie zgłosiły jeszcze sprawy. 63-latek w przeszłości był już karany za podobne przestępstwa.


"62-latek usłyszał już zarzuty. Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście Północ, podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące" - czytamy w oficjalnym komunikacie policji. Dodał(a): CKM.PL / fot.: KMP Warszawa Piątek 29.09.2023