Jacht najbogatszego człowieka świata. Zmieści w środku... inny jacht!

Fortuny najbogatszych osób na świecie są totalnie odrealnienie dla zwykłych ludzi, co pokazuje dużą dysproporcję finansową. Duży zasób gotówki pozwala na spełnianie własnych zachcianek, jedną z nich zrealizował Jeff Bezos.
bezossss.JPG


Jeff Bezos jest najbogatszym człowiekiem na świecie. Według “Forbesa” założyciel Amazona może pochwalić się majątkiem o wartości 177 mld dolarów, czyli ok. 665 mld złotych. Taka suma pieniędzy pozwala na kupowanie, czegokolwiek się chce.

Najbogatszy człowiek na świecie postanowił zaszaleć i kupił superjacht. Jak informuje Bloomberg, łódź będzie miała 127 metrów, znajdzie się tutaj kilka pokładów, lądowisko dla helikopterów oraz trzy spore maszty. Dodatkowo nowa “zabawka” Bezosa będzie tak wielka, że pomieści tzw. jacht pomocniczy.

Produkcją superjachtu zajmie się holenderska firma Oceanco. Łódź Bezosa, zwana także Projektem 721 będzie kosztować 500 milionów dolarów (ok. 1,88 mld złotych), nie licząc jachtu pomocniczego. Według nieoficjalnych informacji założyciel Amazona miał złożyć zamówienie przed dwoma laty.

Warto dodać, że kwota pół miliarda dolarów, na którą rzekomo wycenioną superjacht Bezosa jest tylko ułamkiem z całego majątku amerykańskiego miliardera. Jego główne źródło fortuny to akcje wspomnianego Amazona, które w zeszłym roku wzrosły o 75 proc.

Producenci superjachtów przeżywają spory boom na luksusowe łodzie. Jak podkreśla jeden z analityków w rozmowie z Bloomberg, obecnie jest w budowie jest około 50 jednostek dłuższych niż 100 metrów i ciężko jak na razie będzie cokolwiek zamówić.

Dodał(a): Kamil Nowicki / fot.: YouTube Czwartek 13.05.2021