Jak prać brudne pieniądze

Nieważne, skąd je wziąłeś. Ważne, żeby wyglądały dobrze

Jak prać brudne pieniądze

Nawet osobie o czystych rękach, takiej jak ty, zdarza się, że wejdzie w posiadanie brudnych pieniędzy. Aby się nimi nie upaprać, możesz oczywiście pójść do banku i poprosić o ich wymianę na czyste. Ale tam zaczną cię pytać, skąd je masz, kto je tak pobrudził, a jak będą nadgorliwi, to jeszcze zawiadomią policję. I po co ci to? Pranie brudnych pieniędzy jest łatwe.

1. Przyjrzyj się pieniądzom. Są tylko lekko brudne? Przygotuj ciepłą wodę (min. 20 stopni) i rozpuść w niej mydło. Jeśli spod brudu nie widać nawet nominału, potrzebujesz czegoś mocniejszego: zamiast wody i mydła weź oliwę z oliwek lub coca—colę.

2. Monety po prostu wrzuć do przygotowanego płynu. Banknoty tylko namocz, a potem połóż na szklanej płytce i miękkim pędzelkiem rozprowadź ciecz po ich powierzchni. Nie zapomnij wyczyścić obu stron.

3. Uwaga! Podczas prania bilonu nie używaj środków do czyszczenia czy polerowania metalu, srebra lub biżuterii! Owszem, zdejmą brud — ale razem z wierzchnią warstwą pieniądza.

4. Banknoty, wcześniej potraktowane mydłem, colą lub oliwą z oliwek, teraz delikatnie wyczyść miękkim kawałkiem bawełny. Jeśli na monetach ostał się jeszcze jakiś brud, usuń go czubkiem drewnianej wykałaczki.

5. Wypłucz pieniądze w czystej wodzie. Monety trzymaj za krawędzie, żeby nie zostawić na nich odcisków palców. Po co zostawiać ślady?!

6. Czas na suszenie. Bilon wycieraj ręcznikiem. Banknoty włóż między kartki jakiejś zbędnej książki (np. „Kapitału” Karola Marksa), zamknij ją i połóż w ciepłym miejscu na kilka dni.

7. To wszystko. Gratulacje, wyprałeś właśnie brudne pieniądze! Teraz spokojnie wprowadź je do obiegu.


Dodał(a): msj Poniedziałek 25.07.2011