Jak zrobić idealne zdjęcie profilowe

Czy mowa o Facebooku, czy serwisie randkowym – odpowiednia „profilówka” to najważniejszy element budowania twojej marki. Zrób fotkę idealną, a staniesz się znany, lubiany i pożądany.
zdjęcie profilowe
MIEJSCE

Postaw na zdjęcie „outdoorowe” – według badań serwisu OkCupid.com zwiększa ono zainteresowanie pań o całe 40 proc.! Ideałem jest oryginalne egzotyczne miejsce – fotka na szczycie Mount Everestu lub w amazońskiej dżungli jest dużo lepsza niż pod sklepem monopolowym. Dzięki niemu dziewczyny dostrzegą w tobie aktyw-nego, żądnego przygód twardziela. Za to idealne profilówki pań przedsta-wiają je w pomieszczeniach – faceci wówczas postrzegają je jako godne zaufania, materiał na dobre żony.

KADROWANIE

O ile w przypadku kobiet ideałem są ciaśniejsze kadry, ujmujące bohaterkę zdjęcia od piersi w górę, to

Sonda

Dlaczego kupujesz CKM?

w przypadku facetów rządzą zdjęcia całej sylwetki. Według badań serwisu Zoosk.com użytkowniczki internetu uwielbiają oceniać całość kształtów samca.

JAKOŚĆ

Postaraj się o zdjęcie wykonane porządnym aparatem i w przyzwoitej wielkości pliku – „pikseloza” odpada, podobnie jak fotki nieostre, przepalone lub (jeszcze gorzej) zbyt ciemne! Jednocześnie w cenie jest naturalność, więc nie przesadzaj z obróbką zdjęć, dzięki której twoje zęby staną się bielsze niż koszula wyprana przez Zygmunta Chajzera.

SELFIE?

Kilka samojebek na profilu nie jest niczym złym, jednak nie nadają się na zdjęcia profilowe. Nie możesz dopuścić, aby ktoś pomyślał: „nie znalazł nikogo, kto mógłby zrobić mu zdjęcie, więc jest osobą nielubianą, ma problemy w relacjach międzyludzkich”.

BAUNS I LANS
Jesteś kobieciarzem i zwierzęciem imprezowym? Wg badań Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley i firmy Nikon zdjęcia z balang są najmniej lubiane przez innych na profilach portali społecznościowych. Tak, Dan Bilzerian robi furorę, epatując fotorelacjami z dzikich baunsów z gwiazdkami porno. Niestety, nie jesteś nim. Masz więc zakaz umieszczania takich zdjęć na swoim profilu, a tym bardziej jako fotek głównych.

AKTUALNOŚĆ
Masz profilówkę w stylu „ ja w wieku trzech latek” lub „z ukochanym Reksiem, trudno uwierzyć, że odszedł już dekadę temu”? Zmień ją! Naukowcy z Uniwersytetu Cornella podkreślają: takie starocie utrudniają innym osobom identyfikację z obecnym, aktualnym tobą.

KONSEKWENCJA
Nie zmieniaj fotki profilowej codziennie. Ba! Nie zmieniaj jej też co tydzień ani co miesiąc. Wybierz fajne zdjęcie i zostaw je w spokoju na dłuższy czas. Dla osób często widujących twój profil będzie to znak, że jesteś człowiekiem konsekwentnym i zdecydowanym. Poza tym kojarzone już zdjęcie pozwala innym na łatwiejsze wyłuskanie twojego postu spomiędzy mnóstwa innych.

MINA
Jak dobitnie pokazują badania serwisu OkCupid.com, mężczyzna, który chce, aby jego zdjęcie rzucało na kolana płeć piękną, nie powinien uśmiechać się do obiektywu! Aż 61 proc. pań zachwyca się facetami pozującymi z poważną miną (tylko 37 proc. preferuje uśmiech, a 2 proc. zalotne spojrzenie). Nawet jeżeli pracujesz jako klaun, komik lub, za przeproszeniem, polityk, na zdjęciu profilowym bądź nieprzenikniony, poważny i dumny.

Zobacz też:
Jak zrobić samojebkę

Jak podrywać w necie

Artykuł pochodzi z magazynu CKM/7/2014


Dodał(a): MJ Czwartek 23.10.2014