Kiedy i w jaki dzień tygodnia wypada Dzień Kobiet w 2018 roku

Imieniny, urodziny, Walentynki, rocznica i jeszcze na dodatek Dzień Kobiet. Wiemy, jak trudno spamiętać istnienie tych wszystkich świąt, a co dopiero, kiedy one wypadają. Od czego masz jednak nas? CKM nie pozwoli ci zapomnieć o tych świętach i, co za tym idzie, narazić się na gniew twojej wybranki.
iStock-660237444.jpg

Prorokami nie jesteśmy, więc nie wiemy, kiedy twoja dziewczyna ma urodziny, imieniny, albo kiedy przypada wasza rocznica. W tym przypadku musisz zdać się na siebie i swoją pamięć. To, o czym na pewno możemy ci zaś przypomnieć, to święta popularne, które obchodzimy wszyscy i dla nas wszystkich wypadają w ten sam dzień. I o których wszyscy możemy zapomnieć.

Jeszcze pół biedy z Walentynkami. Wiadomo, że te przypadają 14 lutego i wszyscy dookoła ci o tym przypominają. Ale gdy one miną i myślisz, że masz już spokój na jakiś czas z okazjami, o których musisz pamiętać, wtedy pojawia się Dzień Kobiet.

Kiedy jest Dzień Dziewczyn

Dlatego przypominamy, Dzień Kobiet, czy jak kto woli, Dzień Dziewczyn w 2018 roku przypada jak co roku, 8 marca. Tym razem jest to czwartek. Zamieszczamy ten tekst 2 marca, więc masz jeszcze sześć pełnych dni na to, by wymyślić na tę okazję bardziej kreatywny prezent niż standardowy goździk i pończochy. Swoją drogą kupowanie tych dwóch rzeczy zdecydowanie odradzamy.

Dzień Kobiet – ciekawostki

Dzień Kobiet obchodzony jest od 1909 roku, jednak w tym konkretnym roku obchodzono je 28 lutego. Rok później datę zmieniono na 8 marca. Dzień Kobiet ustanowiony został przez Socjalistyczną Partię Ameryki po zamieszkach i strajkach w Nowym Jorku. Pierwowzorem obecnego Dnia Kobiet jest natomiast rzymskie święto o nazwie Matronalia.


Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. istockphoto.com Wtorek 27.02.2018