Kolejne genialne wyzwanie na TikToku – skoki z motorówki! Są już ofiary śmiertelne

Dopisek 'są już ofiary śmiertelne' jakoś mocno przywarł do wszelkich artykułów powiązanych z popularnymi wyzwaniami na TikToku. Tym razem chodzi o #Boatjumping, czyli challenge, który polega na skoczeniu do wody z rozpędzonej łodzi. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy zginęły tak cztery osoby, a 'zabawa' nadal trwa.
Zrzut ekranu 2023-07-11 o 17.27.10.png

Ratownicy ostrzegają, że skok przy takiej prędkości jest porównywany do zderzenia z betonem. To raczej pewne, że wielu śmiałków, którzy podjęli się tego wyzwania, nie zwracało uwagi na to, by dokładnie chronić szyję i głowę, a to kluczowa sprawa. W przeciwnym wypadku taka zabawa może spowodować trwały paraliż ciała lub nawet doprowadzić do natychmiastowej śmierci.Jedna z ofiar zginęła w lutym podczas urlopu, na którym była z bliskimi. Niestety byli oni także świadkami tej tragedii. "Myślę, że ludzie chętniej robią coś głupiego, gdy są filmowani. Po prostu chcą się popisać przed przyjaciółmi w mediach społecznościowych" – powiedział kapitan Jim Dennis z oddziału ratunkowego w Childersburgu. Dodał również, że w ciągu ostatniego pół roku mieli cztery utonięcia, których spokojnie można było uniknąć.
Przedstawiciele TikToka odnieśli się do sprawy apelując, by użytkownicy nie brali udziału w tym wyzwaniu. Po wpisaniu w wyszukiwarce aplikacji #Boatjumping wyskakuje komunikat informujący o tym, że wzięcie udziału w czymś takim może spowodować trwały uraz zdrowotny. 


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / fot.: TiKTok Wtorek 11.07.2023