Ksantohumol – supermoc szyszki chmielu, którą musisz poznać!

Chmiel towarzyszy nam od zarania dziejów i choć wygląda niepozornie okazuje się prawdziwym superbohaterem.

proxn_EmptyName 19 copy.jpg

Czym jest zawarty w nim Ksantohumol?

Dlaczego powinniśmy się nim zainteresować? Czego może dokonać dla naszej... skóry!!? Na te pytania odpowiada nasz ekspert kosmetolog Anna Retkowska.

Pani Anno, wydawać by się mogło, że do zalet szyszek chmielu nikogo przekonywać nie trzeba. Pani ma podobno dla nas kolejny argument ile dobrego mogą zrobić?

To prawda. Szyszki chmielu stanowią źródło Ksantohumolu. Ta unikalna substancja od lat stanowiła przedmiot badań naukowych. Jest ona nie tylko naturalnym, niezwykle silnym antyoksydantem aż 30 krotnie przekraczającym skuteczność działania witaminy C. Pod względem najistotniejszych parametrów określających potencjał antyoksydacyjny, Ksantohumol wykazuje wartości wyższe nawet od witaminy E czy Polifenoliu 60. Jednocześnie działa m.in. przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie co jest niezwykle istotne dla osób zmagających się z poważnymi problemami skórnymi.

PROXN_20203694 copy.jpg

Ale dlaczego powinno to interesować mężczyzn?

Dlatego, ze wielu z nas zmaga się ze stanami zapalnymi wywołanymi przez golenie, które potrafią przerodzić się w blizny pozapalne, trądzikiem spowodowanym zmianami hormonalnymi w np efekcie stresu, czy chorobami takimi jak łuszczyca czy AZS (atopowe zapalenie skóry). Umówmy się, że zaczerwienienia i krosty nie tylko psują nam samopoczucie ale także nie działają na naszą korzyść np. na spotkaniach biznesowych czy randce. Mężczyźni chcą wyglądać dobrze. Mają świadomość, że inwestowanie w skórę to inwestowanie w siebie. Na szczęście czasy kiedy za objaw męskości uchodziło jedynie używanie szarego mydła odeszły do lamusa. Wracając do ksantohumolu, ta niepozorna cząsteczka hamuje wzrost bakterii Gram-dodatnich powodujących zakażenia ropne skóry, a także wykazuje silne działanie bakteriobójcze względem innych patogenów skóry. Wysoka aktywność hamująca rozwój bakterii przyczynia się do efektywnej pielęgnacji skóry problematycznej, np. ze zmianami o charakterze trądziku pospolitego oraz różowatego. Jako pierwsza marka na świecie kompleks Ksantohumolu wykorzystała w składzie swoich kosmetyków PRO XN.

PROXN1625 copy.jpg

Trudno odmówić racji przedstawionemu punktowi widzenia. Mężczyźni chcą wyglądać dobrze. Co Pani nam zatem poleca?

Zaczynamy od oczyszczania skóry. Dla zdrowego naskórka kluczowe znacznie ma warstwa rogowa opierająca swoje działanie o barierę lipidową. Mydło potrafi naruszyć warstwę rogową poprzez nadmierne usuwanie ze skóry tłuszczy. Stąd sucha i podrażniona skóra, na której rozwijają się stany zapalne. Sięgnijmy dla odmiany po PRO XN Recovery Cleansing Oil, który uzupełnia lipidy, wspomaga regenerację skóry i uzupełnia warstwę rogową w kwasy tłuszczowe. Jego lekka formuła oparta została o masło shea oraz skwalan, które chronią skórę przed wysuszeniem. Z kolei kompleks Ksantohumolu wspomaga ochronę antyoksydacyjną komórek oraz łagodzi stany zapalne. Następnie sięgamy po preparat dedykowany konkretnemu problemowi skóry.

3T7A5962 copy.jpg

Jaki wybór mamy w tym zakresie?

Jeśli naszym głównym problemem jest trądzik różowaty lub podrażnienia skóry sięgnijmy po PRO XN LF Master. Jest to serum łączące w sobie działanie Ksantohumolu oraz laktoferyny. Dzięki temu przywraca równowagę mikrobiomu skóry oraz stymuluje procesy naprawcze. Formułę kosmetyku wzbogacono o kondycjonujący kompleks aminokwasów i złoto koloidalne, które wzmacniają jego właściwości regeneracyjne. Z kolei dla osób, których głównym problemem jest AZS, łuszczyca, czy rumień lepszym rozwiązaniem będzie PRO XN Antioxidant Therapy czyli innowacyjna, silnie skoncentrowana formuła wykorzystująca wysoką bioaktywność Ksantohumolu w połączeniu z komplementarnie działającymi składnikami, które przywracają prawidłową fizjologię skóry.

Załóżmy, że nasza skóra jest wyjątkowo oporna i domowe zmagania nie podziałają. Co robić jeśli problemy nie chcą nas opuścić?

Na każdy problem jesteśmy w stanie znaleźć rozwiązanie. Po pierwsze domowa dbałość o skórę już w sporym stopniu zmniejszy problemy. Dodatkowo przygotuje skórę na skuteczniejsze leczenie gabinetowe. Jeśli naszą zmorą jest nawracający trądzik, łojotok, czy przebarwienia pozapalne terapia wymaga zastosowania dodatkowych składników aktywnych takich jak laktoferyna. Marka PRO XN stworzyła zabieg przeciwtrądzikowy łączący Ksantohumol właśnie z tym składnikiem – Rescue Treatment. Takie połączenie wpływa na przywrócenie równowagi mikrobiomu skóry i jednocześnie stymuluje jej procesy naprawcze. W formule tego zabiegu znalazł się także kondycjonujący kompleks aminokwasów oraz koloidalne złoto, które wzmacnia właściwości regeneracyjne. W ten sposób Rescue treatment odpowiada na cztery główne czynniki wywołujące stany zapalne tj.: nadmierne wydzielanie łoju, hiperkeratynizację, kolonizację bakterii trądzikowych oraz pobudzenie miejscowej odpowiedzi immunologicznej. Oczywiście gdy już osiągniemy pożądany przez nas stan zdrowia skóry podtrzymujemy go produktami przeznaczonymi do domowego stosowania.

Więcej informacji na oraz na www.proxn.eu


Dodał(a): Katarzyna Lemanowicz Środa 18.05.2022