Minister broni kobiet opalających się topless

Facet bez koszulki na plaży to normalny widok, ale kobieta opalająca się topless wciąż dla wielu jest niemoralna. Oczywiście nie dla nas, bo uważamy, że każda posiadaczka piersi powinna sama decydować o tym, co może, a czego nie. Nie tylko my jesteśmy takiego zdania.
iStock-490554361.jpg
Podobnie myśli minister spraw wewnętrznych Francji Gérald Darmanin. Ostatnio stanął w obronie pań, którym została zwrócona uwaga za opalanie się topless.

Kobiety zażywające kąpieli słonecznych na plaży w Sainte-Marie-La-Mer nie spodobały się pewnej familii z dziećmi. Zgorszeni rodzice zwrócili się o pomoc do policjantów. Ci podeszli do pań i poprosili je o nałożenie górnej części stroju kąpielowego.

Sprawa została poruszona we francuskich social mediach, a głos zabrał także wspomniany wcześniej minister. Jak na faceta przystało, na swoim Twitterze napisał:

“Nie ma podstaw, aby zwracać uwagę kobietom za sposób, w jaki były ubrane na plaży. Wolność jest dobrem najwyższym. I nikogo nie powinno dziwić, że administracja przyznaje się do swoich błędów”.


W sprawie opalania się topless wypowiedziała się także rzeczniczka francuskiej żandarmerii Maddy Scheurer. Na Twitterze zaćwierkała, że:

"Zawsze będziecie mnie widzieć w mundurze. Ale opalanie się topless jest dozwolone na plaży w Sainte-Marie-la-Mer. To była niezdarność dwóch żandarmów, którzy sądzili, że postępują słusznie".


Sonda

Czy w Polsce opalanie się topless przez panie powinno być dozwolone?

Opalanie się topless we Francji przez lata było normą i w świetle prawa jest dozwolone. Jednak jak pokazują najnowsze badania, coraz mniej kobiet decyduje się na uwolnienie piersi na plaży. Jeszcze w 1984 roku 43 proc. Francuzek opalało się bez stanika. Tymczasem dziś robi to mniej niż 20 proc. kobiet we Francji.

To tylko pokazuje, że kiedyś ludzie byli bardziej wyzwoleni, a teraz sami nakładają na siebie nie tylko ubrania, ale także kolejne ograniczenia.Zobacz dawne zdjęcia opalonych celebrytek:

Dodał(a): Konrad Siwik / fot. istock Środa 26.08.2020