Na tym kanale youtuberzy we współpracy z rządem testują działanie narkotyków

Najpierw kupują narkotyki u dealerów, a potem testują ich działanie na własnej skórze przed kamerami. Całość wspierana jest dotacjami przez rząd. Oto youtube’owy kanał Drugslab.
koko.png

Trójka youtuberów z kanału Drugslab w imię nauki i edukacji postanowiła pokazać światu, jakie działanie mają różne narkotyki. Nellie Brenner, Rens Polman i Bastiaan Rosman najpierw kupują najróżniejsze substancje psychoaktywne – od kokainy, przez ketaminę i MDMA, aż po GHB (pigułka gwałtu) i LSD – u dilerów, a następnie pokazują ich działanie na sobie samych.

Zgodnie z nazwą kanału testy odbywają się w warunkach laboratoryjnych, a zatem narkotyki są najpierw badane przez speców z Centrum ds. Monitoringu Narkotyków, a później testowane przez youtuberów pod nadzorem lekarzy, przy jednoczesnych pomiarach parametrów życiowych prowadzących.Kanał Drugslab założono w Holandii, jak wspomnieliśmy, w celach edukacyjnych. Całość obywa się w zupełności legalnie, ba, przy niemałym wsparciu holenderskiego Ministerstwa Edukacji, które przeznaczyło równowartość 240 tys. złotych na wsparcie projektu. Twórcy tłumaczą, że nie chodzi o zachęcanie nikogo do zażywania narkotyków, a o to by widzowie na własne oczy zobaczyli działanie poszczególnych substancji i by otrzymali wskazówki na temat efektów ich zażywania.

Drugslab działa od 2016 roku i jak dotąd kanał subskrybuje ponad 500 tys. osób, a filmy wyświetlono łącznie ponad 24 mln razy.

ZOBACZ TAKŻE RZEŹBY Z JOINTÓW:
Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. screen youtube.com Poniedziałek 04.12.2017