Nagroda dla "Wiedźmina 3" w Las Vegas

Wielki sukces polskiej produkcji studia CD Projekt RED i jego flagowego produktu – gry „Wiedźmin 3: Dziki Gon”. Na odbywających się w Las Vegas targach gier wideo i cyfrowej rozrywki, wspomniany tytuł zdobył największe uznanie wśród publiczności.
wiedzmin-3-otw.jpg

„Wiedźmin 3: Dziki Gon” podczas gali The Game Awards 2014, o prestiżu porównywalnym do gali rozdania Oscarów filmowych, otrzymał najważniejsze wyróżnienie dla twórców cyfrowej rozrywki. Laur za „najbardziej oczekiwaną grę 2015 roku” jest o tyle satysfakcjonujący, że przyznawany jest przez użytkowników. Ci, głosując przez facebooka lub twittera, dawali wyraz swojej niecierpliwości wobec premiery konkretnych tytułów.Konkurencja była bardzo duża. „Wiedźmin” stanął w szranki z takimi tytułami jak: „Batman: Arkham Knight”, "Uncharted 4: The Thief’s End", "Evolve" i „Bloodborne" – taka właśnie była kolejność po głosowaniu. Najlepszą grą roku 2014 podczas gali The Game Awards, według jury, został „Dragon Age: Inkwizycja”.


„Wiedźmin 3: Dziki Gon to kolejna część przygód Geralta – człowieka, który para się oczyszczaniem świata z potworów i demonów. Gra będzie miała kilka wątków głównych, ale możesz też wykonywać misje poboczne, które dadzą wiele funu i możliwości sprawdzenia się i przetrenowania swoich umiejętności. Co ciekawe, w tej części będzie można kierować nie tylko Geraltem. Szczegółów dowiemy się po premierze tytułu, która odbędzie się 24 lutego 2015 roku na platformach PC, PS4, XBOX ONE.W 2011 roku, wizytujący Polskę prezydent USA - Barrack Obama – dostał w prezencie edycję kolekcjonerską „Wiedźmin 2: Zabójcy królów”.Dodał(a): gianni Poniedziałek 08.12.2014