Netflix wykupił prawa do polskiego serialu

Streamingowy gigant zainteresował się oryginalnie polską produkcją! Netflix wykupił już do niej prawa i planuje rozpocząć jej emisję na całym świecie.
UltravioletAXN_logo655.png

Netflix coraz bardziej interesuje się produktami „made in Poland”. O „Wiedźminie” na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego nie musimy wam przypominać. Poza tym trwają już prace nad pierwszym polskim serialem oryginalnym Netflixa, którego reżyserią zajmuje się Agnieszka Holland (więcej o nim możecie przeczytać TUTAJ), a teraz gigant streamingowy postanowił kupić prawa do innej polskiej produkcji - „Ultraviolet”.

„Ultraviolet” to kryminalny serial stworzony przez AXN Polska i w całości nakręcony w naszym kraju. Jego fabuła opowiada o tytułowej grupie „Ultraviolet”, która przy pomocy najnowszych technologii rozwiązują tajemnice i niewyjaśnione przez policję sprawy. Odtwórczynią głównej roli jest w nim Marta Nieradkiewicz, ale na ekranie pojawiają się też tacy aktorzy jak Agata Kulesza, Bartłomiej Topa, Sebastian Fabjański, Mateusz Damięcki czy Anna Dereszowska. Reżyserem jest Jan Komasa, a serial ukazywał się w telewizji AXN między 25 października a 20 grudnia 2017.

Teraz Netflix kupił prawa do serialu i będzie emitować go na wielu światowych rynkach m.in. w USA. Sony Pictures Television Networks, koncern odpowiedzialny za produkcję serialu, planuje natomiast stworzyć drugi sezon „Ultraviolet”. Decyzja zapadnie w okolicach wakacji 2018.
Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. istockphoto.com Czwartek 24.05.2018