Nowe obostrzenia. Majówka z ograniczeniami

W Polsce od ponad roku obowiązują obostrzenia, które mają na celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirsua. Na konferencji prasowej Ministerstwa Zdrowia dowiedzieliśmy się, jak będzie wyglądać najbliższa majówka.
niedzielski_2JPG.JPG

Prawdopodobnie spora część obywateli tęskni za chodzeniem do restauracji, kin czy wyjazdami do hoteli na urlop. Niestety konferencja prasowa Ministerstwa Zdrowia podtrzymała większość obostrzeń, które aktualnie obowiązują w naszym kraju.

- Podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji o tydzień. Tu jest jeden wyjątek. Od najbliższego poniedziałku dzieci będą mogły wrócić do przedszkoli i żłobków. Przywrócimy też możliwość uprawiania sportu na świeżym powietrzu dla grup do 25 osób - poinformował minister Adam Niedzielski. - Wszystkie pozostałe restrykcje będą obowiązywały do kolejnej niedzieli 25 kwietnia - dodał.

W praktyce od 19 kwietnia dzieci będą mogły, normalnie pójść do żłobków czy przedszkoli. Od najbliższego poniedziałku również będzie można organizować zajęcia sportowe w grupach do 25 osób.

Z kolei do 25 kwietnia pozostaną zamknięte centra handlowe, salony kosmetyczne i fryzjerskie, a restauracje nadal będą mogły serwować posiłki jedynie na wynos. Ministerstwo Zdrowia podtrzymało ograniczenia związane z miejscami kultu religijnego, w których może przebywać maksymalnie 1 osoba na m2. Restrykcje również obowiązują w placówkach handlowych.Hotele będą zamknięte do 3 maja włącznie. Wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach niektórych podróży służbowych. Minister zdrowia Adam Niedzielski zaznaczył, że “ w tym czasie kontrole na pewno będą zdarzały się częściej”.


Dodał(a): Kamil Nowicki / fot.: youtube.com Środa 14.04.2021