Paczki z marihuaną ukryte w kołach. Międzynarodowy przemyt

Wielu Polaków wraca obecnie zza granicy na święta. Jeden z naszych rodaków, na co dzień mieszkający w Hiszpanii, także postanowił spędzić ten czas z rodziną w kraju nad Wisłą. Wracał dużym samochodem dostawczym, gdzie pomieścił wszystkie swoje bagaże i kilka dodatkowych kół. W środku były jednak niespodzianki.
marihuuuuan.jpg

Okazało się, że to nie był pierwszy taki kurs tego mężczyzny. Kilkukrotnie sprowadzał już zioło z Hiszpanii. Funkcjonariusze na terenie powiatu bialskiego zatrzymali samochód dostawczy do kontroli. W środku miał kilka rzeczy codziennego użytku, a także cztery dodatkowe koła. W nich z kolei były ukryte paczki z marihuaną.

Łącznie funkcjonariusze doliczyli się 7 kg zioła. Kierowcę zatrzymano, a wraz z nim trzech innych mężczyzn, którzy byli podejrzani o rozprowadzanie narkotyku na terenie kraju. Cała czwórka usłyszała zarzuty przewozu znacznych ilości nielegalnych substancji. Faceci zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące, a grozić im może nawet 15 lat pozbawienia wolności. 

Policjanci podejrzewają, że mężczyźni łącznie przemycili ok. 48 kg marihuany. Ze śledztwa wynika, że samochód dostawczy siedem razy przejeżdżał w ostatnim czasie przez naszą granicę. 

Panowie spędzą więc święta w więzieniu i wszystko wskazuje na to, że do kolejnych 15. wigilijnych kolacji także usiądą, będąc za kratkami.Dodał(a): Konrad Klimkiewicz Wtorek 22.12.2020