Pamiętasz kultową oranżadę w szklanej butelce? Producent ma kłopoty

Pamiętasz, jak w czasach młodości szedłeś do sklepu i za "złotówkę" mogłeś kupić sobie kilka przekąsek i oranżadę? Kultowa "tradycyjna" była dostępna na rynku przez 70 lat. Co prawda z biegiem czasu jej cena nieco wzrosła, lecz nadal była to niewielka kwota. Teraz producent tego napoju wpadł w niemałe kłopoty.
Zrzut ekranu 2020-11-19 o 14.31.23.png

Wszystko przez pandemię. Producent codziennie dostarczał tysiące butelek do różnych restauracji, ale obostrzenia narzucone przez rząd i zamknięcie lokali gastronomicznych sprawiło, że firmie Ronisz ubyło wielu klientów. Jej pracownicy postanowili wystosować apel do internautów z prośbą o pomoc. Oranżady można zamawiać bezpośrednio przez fanpage na Facebooku "Oranżada Tradycyjna Olszynka". Cena jest naprawdę niska, w końcu 20 butelek możemy kupić za 19 zł. Co prawda należy się także kaucja w wysokości 17 zł, ale jest ona zwrotna. 

Kochani! Nastały ciężkie czasy dla branży gastronomicznej. Dla nas zamknięcie restauracji jest dużym ciosem, bo...

Opublikowany przez Oranżada Tradycyjna Olszynka Poniedziałek, 16 listopada 2020


W tym trudnym czasie naprawdę warto wspierać rodzinne biznesy, które są z nami na rynku od lat. W ten sposób możemy przypomnieć sobie smak dzieciństwa, bo niewątpliwie większość z was szybko po powrocie ze szkoły biegła do osiedlowego sklepu, by osłodzić sobie resztę dnia oranżadą za grosze.

Zakład znajduje się na warszawskiej Pradze. Niewielki lokal działa nieprzerwanie od 1948 r. i zarządzają nim potomkowie pierwszych założycieli. "Produkujemy napoje już wiele, wiele lat i chcielibyśmy robić to nadal. Oranżada czeka na was u nas w wytwórni! Jeśli macie ochotę pokazać swoim dzieciom smak waszego dzieciństwa, a przy okazji wspomóc lokalne przedsiębiorstwo, to zapraszamy!" - pisał producent oranżady na Facebooku. 

Może zamiast picia po pracy kolejnego browara, warto znów wrócić do chwil, gdy miało się kilkanaście lat. Wystarczy przypomnieć sobie którąś z kreskówek z dzieciństwa, kupić małą paczkę chipsów i sięgnąć po tradycyjną oranżadę z niewielkiej, szklanej butelki. 


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / fot.: oranżada tradycyjna Czwartek 19.11.2020