Piwo z marihuaną? Jedna z najsłynniejszych marek piwa wchodzi na rynek konopi

Pewnie kojarzycie Coronę, jedną z najsłynniejszych marek piwnych na świecie? Gigant zamierza teraz wejść na rynek konopny i wypuścić swój flagowy trunek z domieszką marihuany.
jake-bradley-134654.jpg


Stare angielskie porzekadło mówi, że jeśli nie możesz kogoś pokonać, to się do niego przyłącz. Z takiego właśnie, bardzo słusznego zresztą, założenia wyszli właściciele marki piwa Corona, którzy zamiast walczyć z coraz powszechniejszym trendem legalizowania marihuany w kolejnych zakątkach świata, postanowili wpasować się w ten trend.

I podczas gdy większość producentów piwa widzi w ziółku największego konkurenta dla swoich napojów, to korporacja Constellation (właściciel marki Corona) postanowiła zbratać się ze swoim wrogiem i wydała 200 mln dolarów na zakup 10 proc. akcji kanadyjskiej spółki Canopy Growth Corp – potentata w branży konopnej. Z tego mariażu powstanie zaś dziecko, które stanie się odpowiedzią na sytuację rynkową, a więc napój będący połączeniem piwa i marihuany.

Najprawdopodobniej napój ten nie będzie jednak zawierał alkoholu, bo ten zostanie zastąpiony przez cannabis. Będzie to więc smaczny drink o smaku piwa, który was nie upije, tylko raczej zapewni przyjemny haj. Oczywiście jak możecie się domyślić, tego typu "trunek" będzie dostępny jedynie w krajach, w których marihuana jest legalna. Miło jednak pomyśleć, że gdzieś na świecie ludzie będą mogli raczyć się "ziołową Coroną".

ZOBACZ TEŻ PIWNY HOTEL:
Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. unplash.com Piątek 03.11.2017