Scenariusz Tarantino wyciekł, filmu nie będzie

Scenariusz do najnowszego filmu Quentina Tarantino „”The Hateful Eight” wyciekł do internetu. Reżyser postanawia porzucić projekt. Skrypt miało jedynie sześć osób. Twórca jest rozczarowany i wściekły, ale przekonuje, że wie kto dopuścił się zdrady.
the hateful eight scenariusz

Zdjęcia do najnowszego westernu Tarantino „The Hateful Eight” miały ruszyć pod koniec tego roku w zimie. Jednak nic z tego. Quentin porzuca projekt, bo szkic scenariusza wyciekł do internetu i wszyscy mają do niego swobodny dostęp.

Reżyser jest przygnębiony tym, że ktoś z najbliższego otoczenia go zdradził. O wycieku dowiedział się, bo jego agent dostawał coraz więcej telefonów od aktorów, którzy pytali o castingi do ról w „The Hateful Eight”. Zadzwonił więc do internetowego serwisu kinematograficznego Deadline.com i wyżalił się dziennikarzowi.

belka_zobacz-polecana-galer.jpg

Mówił, że skrypt dostało sześć osób. Między innymi był to Reggie Hudlin – jeden z producentów „Django”, który dał materiał do przeczytania swojemu agentowi. Tarantino uznał to za zdradę, ale nie przytłaczającą, bo scenariusz został u Reggiego. W kolejnej wypowiedzi Quentin jest już bardziej precyzyjny. Wymienia trzech aktorów, którym przesłał szkic: Michael Madsen, Bruce Dern, Tim Roth. W pełni ufa temu ostatniemu. Obstawia, że agent Derna odpowiada za wyciek.
tarantino-graph.jpg

W scenariuszu są wyraziste role dla Michaela Madsena, Bruce`a Derna, Samuela L. Jacksona i Christophera Waltza. Jackson i Madsen grają łowców nagród. Jeden z nich to były major wojsk Unii, drugi nazywa się John Ruth. Ich role dominują w dwóch z pięciu rozdziałów (“Last Stage to Red Rock,” “Son of A Gun,” “Minnie’s,” ‘The Four Pasggengers” and “Black night, White Hell”). W pewnym momencie ppadają na południowca zwanego Chris Mannix i zabierają go ze sobą. We trójkę podróżują powozem, którym kieruje ich jedyny żywy więzień. Trzy trupy, za które mają odebrać nagrodę, przywiązane są do dachu. Przed zamiecią śnieżną chowają się w pasmanterii, której właścicieli nie da się nigdzie odnaleźć. Ich miejsce zajęło czterech dziwnych facetów.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zerknij w szkic scenariusza TUTAJ.

Tarantino ubolewa nad tym, że dał scenariusz jedynie sześciu zaufanym osobom, a mimo to szkic wyciekł. Stwierdził, że skoro nie może im zaufać, to nie zrobi filmu. Opublikuje skrypt, ale nie zrealizuje go. Ma 10 innych pomysłów w to miejsce, zabierze się za coś nowego.
Dodał(a): gianni Piątek 24.01.2014