Serial „Wiedźmin” od Netfliksa – liczba odcinków, data premiery, nawiązania do gier

Nowe informacje w sprawie serialu „Wiedźmin” od Netfliksa! I możemy z czystym sumieniem napisać, że wiadomo już całkiem sporo.
wiedzmin-jak-czytac.jpg

Jeśli jest jakiś serial, na który czeka cała Polska i pół świata, to jest to z pewnością „Wiedźmin” od Netfliksa, a informacje dotyczące produkcji rozgrzewają media i obserwatorów na całym świecie do czerwoności. Właśnie pojawiło się zaś kilka zupełnie nowych faktów, o których nie pisaliśmy w pierwszym zbiorczym tekście na temat serialu. Pierwszą pulę szczegółów znajdziecie TUTAJ, a tymczasem zapraszamy na przegląd kolejnych newsów ze świata „Wiedźmina” od Netfliksa.

Serial „Wiedźmin” – liczba odcinków

Informacje na ten temat pochodzą od niezawodnej Lauren S. Hissrich – scenarzystki serialu. Showrunnerka zapowiada, że „Wiedźmin” ma się składać z 8 odcinków trwających około godzinę każdy. Celem tego zabiegu jest oczywiście uniknięcie dłużyzn, przestojów fabularnych i poruszania wątków na siłę, co nieraz zdarzało się w 13-odcinkowych produkcjach Netfliksa, oraz utrzymanie odpowiedniego poziomu napięcia i tempa przez cały sezon. I dzięki temu też zarwiecie tylko pół nocki na obejrzenie całego serialu.

Dodajmy też, że Netflix nie planuje wypuszczać pilotażowego odcinka „Wiedźmina”. W serwisie od razu ma pojawić się cały sezon.


Serial „Wiedźmin” – orientacyjna data premiery

Na emisję pierwszego odcinka „Wiedźmina” przyjdzie nam jeszcze poczekać. Choć trwają już intensywne przygotowania do rozpoczęcia zdjęć, to ruszą one najpewniej na przełomie 2018 i 2019 roku. Zdaniem Hissrich serial miałby więc mieć swoją premierę nie wcześniej niż w 2020 roku. Jest to jednak dobra wiadomość, bo Netflix naprawdę poważnie traktuje tę produkcję i pokłada w niej wielkie nadzieje. Dlatego też pieczołowicie dba o każdy najmniejszy szczegół związany z tworzeniem serialu. Cierpliwość jest więc wskazana, w końcu nikomu nie zależy na słabym „Wiedźminie”.


„Wiedźmin” – ile sezonów będzie liczył serial

Na to pytanie odpowiedź brzmi: to zależy. Oczywiście od tego, jak zostanie przyjęty pierwszy sezon serialu. Niemniej koncepcje fabularne Hissrich najprawdopodobniej nie kończą się jedynie na jednym sezonie i można zakładać, że pisarka ma w głowie rozrysowane kolejne.

Serial „Wiedźmin” – nawiązania do gier

Choć seria książek „Wiedźmin” autorstwa Andrzeja Sapkowskiego to kawał porządnej literatury, to nie zapominajmy jednak, że to gry CD Projekt Red tak naprawdę najbardziej przyczyniły się do rozsławienia Geralta z Rivii na całym świecie. Naturalnym więc będą pytania o to, czy serial Netfliksa będzie miał z nimi coś wspólnego. Odpowiedź brzmi: nie. Hissrich przy pracach nad scenariuszem opiera się wyłącznie na książkowym pierwowzorze i to z niego czerpie inspiracje do fabuły serialu.

Serial „Netflix” – oficjalny opis

„The witcher Geralt, a mutated monster hunter, struggles to find his place in a world where people often prove more wicked than beasts” – opis serialu w języku angielskim na stronie Netfliksa.

„Wiedźmin Geralt, zmutowany łowca potworów, z trudem odnajduje swoje miejsce w świecie, gdzie ludzie często okazują się być bardziej nikczemni niż bestie” – tłumaczenie własne.

Dodał(a): Jakub Rusak/ fot. CD Projekt RED Wtorek 24.04.2018