Superman zagra Wiedźmina w serialu Netfliksa – kim jest Henry Cavill i co jeszcze wiemy o produkcji

Główna rola Geralta z Rivii w serialu „Wiedźmin” została już obsadzona. Ale to nie wszystkie nazwiska związane z produkcją, które poznaliśmy.
wiedźmin.jpg

Spekulacje na temat tego, kto wcieli się w rolę Geralta w „Wiedźminie” Netfliksa, trwały właściwie od momentu, w którym pojawiła się informacja, że serial może w ogóle powstać. Od początku wszyscy widzieli w tej roli Madsa Mikkelsena, który nawet pojawił się w fanowskim trailerze, ale ostatecznie to nie duński aktor zagra Geralta, a właśnie Henry Cavill.

Cavill wystąpił ostatnio w światowym hicie „Mission Impossible – Fallout” (naszą recenzję przeczytacie TUTAJ). Poza tym znany jest z podwójnej roli Clarka Kenta / Supermana, w „Człowieku ze stali”, najbardziej kasowym z serii filmów o Supermanie. Zagrał również w „Batman v. Superman: Świt sprawiedliwości”, „Lidze sprawiedliwości” oraz nominowanym do Złotego Globu serialu „Dynastia Tudorów”. Jego debiutem filmowym była rola w „Hrabim Monte Christo”.

Prywatnie aktor jest też ogromnym fanem serii powieści Andrzeja Sapkowskiego, co wiele wyjaśniałoby w kontekście zatrudnienia właśnie jego do roli Geralta. Jak się bowiem okazuje Cavill był w zasadzie pierwszym wyborem showrunnerki serialu Lauren S. Hissrich, która tak napisała na Twitterze o jego zaangażowaniu do roli Geralta:

„On był pierwszą osobą, z którą się spotkałam. Nie miałam jeszcze scenarzystów ani scenariusza – tylko zielone światło (na rozpoczęcie prac – red.) i mnóstwo pasji. To było cztery miesiące temu i nigdy nie zapomniałam o pasji, którą on w sobie miał. On JEST Geraltem. Zawsze był. Jestem niesamowicie podekscytowania, że mogę powitać Henry’ego Cavilla w rodzinie Wiedźmina”.

Screenshot_2018-09-05 Lauren S Hissrich on Twitter.png

Serial „Wiedźmin” – co jeszcze wiemy o produkcji

Nazwisko Cavilla i Hissrich to jednak nie jedyne nazwiska związane z serialem, które już znamy. Reżyserem i producentem wykonawczym został Alik Sakharov odpowiedzialny m.in. za takie hity jak „House of Cards” czy „Gra o Tron”, który wyreżyseruje 4 odcinki, w tym pierwszy. Alex Garcia Lopez („Marvel: Luke Cage”, „Utopia”, „Marvel: Daredevil”, „Fear The Walking Dead”) wyreżyseruje 2 odcinki.  2 odcinki wyreżyseruje również Charlotte Brändström („Outlander”, „Odpowiednik”, „Zaginiona”). „The Witcher”  będzie liczył 8 odcinków.

Serial „Wiedźmin” – opis fabuły
Oparty na bestsellerowej serii powieści, „The Witcher”, to wspaniała opowieść o przeznaczeniu i rodzinie. Geralt z Rivii, zmutowany łowca potworów, szuka swojego miejsca w świecie, gdzie ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. Kiedy przeznaczenie rzuca go w kierunku potężnej czarodziejki i młodej księżniczki skrywającej niebezpieczny sekret, trio musi nauczyć się razem poruszać po niebezpiecznym świecie.

Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. materiały prasowe Środa 05.09.2018