Szybki strzał

Nie marnuj życia na sączenie przez słomkę rozwodnionych long drinków. Oto nasze ulubione shoty: smaczne, mocne, błyskawiczne w przygotowaniu i konsumpcji. Na raz, do dna!

shoty.jpg

Wbijaj na naszego fejsa!

KAWA NA ŁAWIE
15 ml likieru kawowego Kahlúa
15 ml likieru Baileys Original
15 ml sznapsa miętowego
Wlewaj powoli, z wyczuciem. Zachowaj powyższą kolejność umieszczania składników w kieliszku. Dzięki różnicom w ich gęstości uzyskasz ciekawe efekty wizualne shota.

SIŁA MAGNUM
15 ml whiskey Jim Beam Black
15 ml whisky Ballantine’s 12YO
10 ml sambuki Romana Black
Niesamowity shot oparty wyłącznie na alkoholach. Oto siła amerykańskich oraz szkockich zbóż, wspierana przez włoski anyż i czarny bez. Potężny wykop, niecodzienny aromat.

ŚMIERĆ W TROPIKACH
15 ml wódki Żubr
15 ml tequili Patrón
10 ml likieru Passoã
10 kropli soku pomarańczowego
10 kropli soku limonkowego
A może łyk rozgrzewającej egzotyki na polską pogodę? Zapewni to meksykańska tequila i likier z marakui.

WŚCIEKŁY PIES
20 ml wódki Żytnia
8 ml soku malinowego
2-4 krople sosu tabasco
Drink mocny i intrygujący – dokładnie tak jak ty! Siła wódki połączona jest tutaj ze słodyczą malin i ostrością papryczek. Tabasco dozuj ostrożnie, żebyś nie popłakał się przy barze!

KAMIKADZE
20 ml wódki Orkisz
16 ml likieru Surfers Blue Curaçao
10 ml soku cytrynowego
Debata na temat tego, czy ten drink wciąż jest numerem 1 w trendowych lokalach, trwa. Nie zaprzątaj sobie nią głowy! Po prostu łyknij tego rozgrzewająco–orzeźwiającego shota.

BARMANIE, UWAGA:
Ilości składników drinków podajemy w przeliczeniu na 1 standardowy kieliszek o pojemności 50 ml, czyli pojedynczy strzał. Osoby zainteresowane zwiększają je, mnożąc przez potrzebną ilość shotów. Oczywiście wierzymy, że potrafisz mnożyć oraz pić z umiarem i głową.


Dodał(a): Michał Jośko Piątek 07.09.2012