Tusk do Kaczyńskiego: 'Nie chowaj się tchórzliwie'. Chce stanąć z nim do debaty

Donald Tusk jeździ po Polsce i spotyka się ze swoimi sympatykami. Niedawno pojawił się na Podkarpaciu, gdzie stanął do konferencji prasowej w Krośnie. Zachęcał tam Jarosława Kaczyńskiego, by ten wreszcie stanął z nim do debaty i 'nie chował się tchórzliwie'.
Zrzut ekranu 2022-04-26 o 10.39.05.png

"Drogi Jarosławie, ja od lat namawiam cię, żebyś stanął do debaty. Nie chowaj się tchórzliwie za swoimi służbami, ministrami, kłamstwami. Polityka PiS zbudowana jest na poważnych kłamstwach. Można sobie naprawdę po męsku o tym wszystko powiedzieć w uczciwej debacie na oczach Polaków. Ja zastraszyć się nie dam" – mówił polityk.

Tusk odniósł się także do wezwania przedsądowego, jakie otrzymał od Kaczyńskiego po tym wpisie: "Węgry chcą zablokować sankcje energetyczne przeciw Rosji. PiS chce sprzedać część naszego przemysłu naftowego Węgrom. Kaczyński twierdzi, że w USA sfałszowano wybory, a Morawiecki wspiera le Pen i atakuje Unię. Plany pisane obcym alfabetem""Zastraszyć się nie dam. Ani służbami, ani TVP Info, ani pozwami. Zaskakuje mnie to, że Kaczyński, który przegrywa wyroki sądu np. o Smoleńsk z Radkiem Sikorskim, nie wykonuje tych wyroków. Może umówił się z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobro i losowałby takich sędziów, którzy by mu sprzyjali? Przepraszam za ten gruby żart, bo wolałbym tak nie żartować z wymiaru sprawiedliwości. Także apeluję jeszcze raz: Jarosławie, stań do debaty!"

Liczymy, że jednak po takim bezpośrednim wezwaniu, prezes PiS stanie do debaty. Nie ma co się oszukiwać, chętnie ją pooglądamy.


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / youtube.com Wtorek 26.04.2022