Ukryta gra na Facebooku

Od teraz będziesz spędzał na Facebooku jeszcze więcej czasu. W momencie gdy z niecierpliwością czekasz na odpowiedź od dziewczyny, którą bajerujesz albo gdy masz dość rozmowy z męczącym kumplem, możesz pograć w kosza przez aplikację Messenger.
kosz-messenger.jpg

Tzw. Easter Eggs czyli jaja wielkanocne to smaczki dodawane przez programistów do ich produktów. Po wykonaniu odpowiednich czynności lub wprowadzeniu konkretnych komend, soft odkrywa przed nami nowe możliwości, często kompletnie niezwiązane ze swoim przeznaczeniem. I tak w Excelu Microsoftu możesz pograć w wyścigi samochodowe, w starym Wordzie w przygodówkę, w Google Street View znajdziesz zdjęcia wnętrza maszyny do podróży w czasie i przestrzeni. Wyszukiwarki i systemy operacyjne również mają ukryte niespodzianki.

Teraz Facebook dokłada takie jajo do swojego komunikatora – Messengera. Niedawno doszła opcja gry w szachy, która jednak była dość niewygodna i możliwe, że okazała się zbyt ambitnym wyzwaniem dla użytkowników. Dlatego teraz wprowadzono grę w kosza. Zręcznościówka to skuteczny rabuś czasu, który prowokuje do rywalizacji ze znajomymi.

Żeby odpalić grę, musisz mieć najbardziej aktualną wersję Messengera. Odszukaj teraz emotikona z piłką do kosza i z obręczą. Wyślij znajomemu tę ikonę, po czym kliknij ją w oknie rozmowy. Teraz możesz tracić na fejsie jeszcze więcej czasu, a znajomy zobaczy Twoją aktywność w grze oraz bieżący rekord. Czy można dać się zniewolić Facebookowi jeszcze bardziej?
Dodał(a): Paweł Jaśkowski Poniedziałek 21.03.2016