Warsztat kontra autoryzowany punkt. Gdzie serwisować auto?

Niezależnie od tego, czy masz nowy samochód, czy też taki z historią i przebiegiem, pewnie często stajesz przed dylematem, czy serwisować go w autoryzowanym punkcie, czy też w prywatnym warsztacie.

small 20200306131040_52e4d0404257ad14f6da8c7dda79367a1c36d8e35b556c48702778d09e4bc35ab1_1280.jpg

Bardzo często decyzja jest podejmowana pod wpływem argumentów finansowych. Niewątpliwie ważne są również przyzwyczajenia oraz na przykład zaufanie do sprawdzonego mechanika. Warto jednak przemyśleć, co nam się opłaca długofalowo i na przykład , czym będziemy chcieli się pochwalić w momencie, gdy zechcemy auto sprzedać.

Dbaj o auto!

Regularne serwisowanie samochodu zgodnie z zaleceniem producenta danej marki najczęściej związane jest z wiekiem auta oraz jego przebiegiem. Niewątpliwie taka okresowa kontrola i wymiana płynów oraz części, które naturalnie są eksploatowane, powodują, że pojazd będzie nam dłużej służył, a także jest mniej narażony na różnego rodzaju awarie.

Dlatego właśnie tak istotna jest dobra diagnostyka, którą tylko autoryzowany serwis jest w stanie przeprowadzić. Dodatkowo warto pamiętać, że w takich miejscach bardzo często możesz liczyć również na atrakcyjne promocje, które obejmują na przykład przeglądy sezonowe, wymianę określonych elementów czy też kompleksową kontrolę samochodów z danych roczników. W efekcie korzystanie z autoryzowanego serwisu może się naprawdę opłacać.

Profesjonalna obsługa

W autoryzowanym serwisie marki można liczyć nie tylko na wszechstronną diagnostykę z wykorzystaniem najnowocześniejszych narzędzi, ale również na pomoc specjalistów z różnych dziedzin. Poza tym możesz mieć pewność, że wymieniane części i płyny są oryginalne, wysokiej jakości i dopasowane do danej marki oraz modelu pojazdu.

Te wszystkie aspekty są potwierdzane również w książce serwisowej, która staje się ważną historią samochodu i przydaje się przy każdej następnej kontroli. Także wówczas, gdy chcemy samochód sprzedać. Prywatny warsztat oczywiście może nam zaproponować niższą cenę usług, a także dostęp do zamienników części, ale warto się zastanowić, czy naprawdę chcemy w aucie zamontować elementy, co do których nie możemy mieć gwarancji, że będą działać tak jak powinny.

Samochód na gwarancji

Najczęściej z serwisu korzystamy w momencie, gdy mamy auto na gwarancji i wówczas możemy liczyć na atrakcyjne pakiety gwarancyjne, które mogą na przykład obejmować bezpłatne przeglądy przez określony okres. Zdarza się również, że regularne wizyty w serwisie pozwalają dodatkowo wydłużyć czas obowiązywania gwarancji, a tym samym dają nam dostęp do szeregu różnych narzędzi.

W efekcie taka inwestycja może się po prostu opłacać. Z drugiej strony, daje poczucie bezpieczeństwa, ponieważ z założenia oddajesz auto w ręce specjalistów, którzy najwięcej wiedzą o specyfice danej marki. A przecież pieniądze wydajesz nie tylko na części czy płyny eksploatacyjne, ale przede wszystkim na bezpieczeństwo, które samochód na trasie jest absolutnym priorytetem. Poza tym, korzystanie z oryginalnych części pozwala również zmniejszyć koszty eksploatacyjne pojazdu.

Wniosek? Wizyta w autoryzowanym serwisie danej marki po prostu się opłaca. Daje dostęp do specjalistów oraz oryginalnych części. Czasem zdarza się, że do swojego ASO trzeba trochę podjechać, ale warto w takim wypadku przynajmniej okresowe przeglądy i poważne naprawy robić u profesjonalistów, a proste usługi zalecać zaufanym mechanikom w swojej miejscowości. W tej sposób można zadbać o samochód niezależnie od tego, gdzie mieszkamy oraz czy auto jest na gwarancji, czy już nie korzystamy z dedykowanych pakietów.

Materiał partnera


Dodał(a): Izabela Popko Niedziela 15.03.2020