Wyjazd do Dubaju – pomysł na naprawdę udane wakacje!

Ty pytasz o najlepsze wakacje w życiu, my odpowiadamy: Dubaj!

lidl podróże ckm.jpg


fot. Stock Adobe

Potwierdzają to chociażby statystyki. W Dubaju znajduje się najwyższy budynek świata, największy port jachtowy, największy park śnieżny, galeria handlowa… Ten emirat jest tak bardzo „naj”, że Guinness otworzył tam nawet biuro regionalne, by sprawniej odnotowywać w swojej księdze kolejne jego rekordy. Czy i dlaczego warto udać się tam na wakacje? I czy nie będą to czasem najkosztowniejsze wakacje w życiu.

Czy warto jechać do Dubaju?

Jeśli chcesz poznać smak innego życia, to jak najbardziej warto! Tym bardziej, jeśli niespecjalnie ogranicza cię budżet, a do tego marzą ci się zakupy życia w największych centrach handlowych, wśród najlepszego wyboru towarów. Dubaj to dobry kierunek dla turystów, którzy lubią nowoczesność i przepych, a nie do końca fascynują się historią i zabytkami. Jeśli lubisz być „naj” i mieć do czynienia ze wszystkim, co jest „naj”, to wakacje w Dubaju będą dla ciebie idealnym rozwiązaniem. Najwyższe budynki, największe sztuczne wyspy, najdroższe hotele, najnowocześniejsze dzielnice, najszybciej rozwijający się region świata – to wszystko znajdziesz właśnie w Dubaju!

Ceny w Dubaju – wycieczka tylko dla bogatych?

Dubaj kojarzy się ze złotem, przepychem i zamożnymi szejkami. Czy ceny wczasów w Dubaju muszą zrujnować twój portfel? Niekoniecznie. Koszt wakacji w Dubaju może się zmniejszyć już na samym starcie, jeszcze zanim ruszysz w podróż. Wystarczy upolować dobrą ofertę last minute! Aby na bieżąco monitorować zmiany w cenach, często odwiedzaj strony biur podróży, a najlepiej zapisz się na newsletter.


A jak kształtują się ceny hoteli w Dubaju? Fakt, emirat naszpikowany jest futurystycznymi, ultranowoczesnymi hotelami, przez co może się wydawać, że przeciętnego turysty nigdy nie będzie stać choćby na jedną noc w Dubaju. W rzeczywistości te hotele to tylko niewielki procent całego zaplecza noclegowego Dubaju – za pozostałe hotele i hostele płaci się podobnie, jak w innych krajach na świecie. 


Jeśli chodzi zaś o ceny atrakcji w Dubaju, to te rzeczywiście nie są najniższe. Wszystko przez to, że w Dubaju prawie nie ma zabytków, a główne atrakcje turystyczne to miejsca związane z technologią i nowoczesna architektura – wstęp do takich obiektów siłą rzeczy musi kosztować. Podczas pierwszej podróży do Dubaju można jednak zadowolić się darmowymi atrakcjami (takie też istnieją) oraz podziwianiem innowacyjnych budowli z zewnątrz.

Co zwiedzać w Dubaju?

txt.jpg
fot. Stock Adobe


Atrakcje w Dubaju to wieżowce, pustynia i… wielka różnorodność wrażeń! Z jednej strony możesz wjechać na 124. piętro najwyższego budynku świata Burj Khalifa i z tak imponującej wysokości zobaczyć panoramę Dubaju, z drugiej zaś przejechać się najnowocześniejszym metrem świata, które jest całkowicie autonomiczne! Jedną z najpopularniejszych atrakcji w Dubaju są pokazy multimedialnej fontanny o długości 275 m. Spektakle muzyki i światła robią największe wrażenie wieczorem.


Podczas pobytu w Dubaju musisz też odwiedzić Mall od the Emirates, ogromną galerię handlową, w której mieści się… centrum sportów zimowych! Zdecydowanie bardziej egzotyczne klimaty czekają cię na sztucznej wyspie Palm Jumeirah, na której stoi hotel Atlantis The Palm, przypominający nieco baśniowy pałac. Obowiązkowym punktem wycieczki musi być także Dubai Marina, ekskluzywna dzielnica mieszkalna Dubaju. Najpełniej można ją poznać podczas spaceru deptakiem wzdłuż wybrzeża Zatoki Perskiej.


Nie da się ukryć, że wyjazdy do Dubaju stają się coraz popularniejsze, także wśród Europejczyków. Do niedawna taki wzrost popularności notowały wakacje w Turcji. Nie musisz się zatem martwić: twoje wakacje w Dubaju nie powinny zostać odebrane jako nadmierna ekstrawagancja. Czas rozpocząć polowanie na oferty i planowanie budżetu!


Dodał(a): Izabela Popko Piątek 09.02.2018