Ziobro zapewnił 'wyjątkowy prezent' dla pary gejów. Nasłał na nich prokuratora

Jakub Kwieciński i Dawid Mycek to chyba najpopularniejsza homoseksualna para w Polsce. Pięć lat temu wzięli ślub na portugalskiej wyspie Madera, ponieważ w naszym kraju jest to zakazane. Razem z nimi ich rocznicę postanowił 'świętować' Zbigniew Ziobro, wysyłając wyjątkowy prezent – pismo od prokuratora.
Zrzut ekranu 2022-06-2 o 15.07.31.png

"W piątą rocznicę naszego ślubu Zbigniew Ziobro sprawił nam wyjątkowy prezent - nasłał na nas prokuratora. Za to, że mimo braku możliwości zawarcia śluby w Polsce, pobraliśmy się za granicą" - informuje Jakub i Dawid.



W piśmie orzeczono, że ich małżeństwo nie będzie brane pod uwagę, ponieważ zostało zawarte nielegalnie, przez co polski sąd nie może go uznać. "Czeka nas spotkanie z prokuratorem przed Najwyższym Sądem Administracyjnym" - podała para.

"Nie przestraszy nas to jednak. Wręcz przeciwnie - wszelkie przeszkody motywują nas do działania. Dlatego w odpowiedzi na ruch Ziobry, postanowiliśmy powołać do życia projekt NIELEGALNI, który będzie pomagał parom LGBTQ+ wziąć ślub za granicą. Będzie to specjalna platforma pomagająca organizacyjnie, prawnie i finansowo spełniać marzenia o ślubie takim parom jak my. Integralną częścią projektu będzie cykl dokumentalny pt. NIELEGALNI pokazujący drogę wybranych par w ich drodze do upragnionego ślubu" – informują.


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / facebook: Jakub i Dawid Czwartek 02.06.2022