Zobacz nowy mural Banksy’ego. Artysta zostawił wiadomość

W czasie pandemii koronawirusa tajemniczy artysta nie odpuszcza i tworzy kolejne dzieła. Po tym jak opublikował zdjęcia murali wykonanych w swojej łazience, przyszedł czas na obraz w szpitalu.
1920px-Banksy_Girl_and_Heart_Balloon_(2840632113).jpg

Dziewczynka z balonikiem, jedna z najsłynniejszych prac artysty. Fot. Wikimedia

Najnowsze dzieło Banksy’ego zatytułowane „Game changer” nawiązuje do pandemii COVID-19 i zostało wykonane w szpitalu w angielskim Southampton. Praca jest dedykowana personelowi medycznemu walczącemu z pierwszej linii frontu z koronawirusem. Można ją zobaczyć w na pierwszym piętrze budynku C. 

CZYTAJ TAKŻE: O CO CHODZI Z #HOT16CHALLENGE 2? DOŁĄCZYLI DAWID PODSIADŁO... I ZBIGNIEW STONOGA

Pracujący zawsze po kryjomu artysta po zakończeniu dzieła zostawił wiadomość dla pracowników General Hospital:

„Mam nadzieję, że rozjaśni to trochę to miejsce, mimo tego, że jest czarno-białe”. 

Najnowsze dzieło brytyjskiego artysty nawiązuje do hasła „nie wszyscy superbohaterowie noszą peleryny” i przedstawia chłopca bawiącego się figurką pielęgniarki. Oprócz służbowego stroju, lalka ma charakterystyczny dla herosów płaszcz. W koszu na śmieci leżą zabawki Batmana i Spidermana.


Rzeczniczka prasowa Banksy’ego potwierdziła autentyczność pracy (dzieje się tak w przypadku wszystkich dzieł anonimowego artysty) i zapowiedziała, że wkrótce obraz zostanie sprzedany na aukcji. Dochód ma być przeznaczony na wsparcie National Health Service. 

Głos zabrała również dyrektorka szpitala i zaznaczyła, że uhonorowanie przez artystę ich placówki jest dla jest dla niej wielkim zaszczytem. Dodała również, że wielu z pracowników szpitala straciło swoich bliskich w czasie epidemii. 
Dodał(a): Adam Barabasz / Instagram, Wikimedia Commons Czwartek 07.05.2020