Już w weekend Kubica w wyścigu Daytona 24h. Gdzie obejrzeć?

Robert Kubica w sezonie 2021 Formuły 1 zostanie kierowcą testowym zespołu Alfa Romeo Racing Orlen. Dla wiernych fanów Polaka jest kolejna dobra wiadomość. Już w ten weekend będą mogli obejrzeć zmagania swojego faworyta podczas wyścigu Daytona 24h.
kubica.JPG

Dokładnie 30 stycznia o godzinie 21:40 rozpocznie się 24-godzinny wyścig Daytona w USA. Jednym z kierowców będzie Robert Kubica. Dołączy do zespołu High Class. Bolid będzie dzielił z Ferdinandem Habsburgiem, z którym rywalizował w zeszłym roku w DTM oraz z Andersenem, oraz Andersem Fjordbachem.

Każdy z kierowców podczas całego wyścigu będzie musiał prowadzić auto przez minimum 4,5 godziny. Z kolei maksymalny czas jazdy wynosi 13 godzin, który jest liczony od momentu wyjazdu z boksu serwisowego. Razem do zagospodarowania zespół będzie miał 6 godzin - odliczając obowiązkowy czas każdego z kierowców. Od zespołu zależy ile z tego czasu, dostanie Robert Kubica.

Polak będzie ścigać się w prototypie klasy LMP2 o nazwie ORECA-Gibson 07. Pojazdy LMP2 mają przede wszystkim moc ograniczoną do 600 KM, a waga minimalna wynosi 930 kilogramów. Specyfika wyścigów 24-godzinnych polega w dużej mierze na odpowiednim korzystaniu z pit-stopów i oszczędzaniu aut, tak aby mogło po 24h dojechać do mety. Na torze w tym samym czasie znajdują się auta wszystkich klas - LMP1, LMP2 i LMGTE AM/PRO.Warto dodać, że na linii startu pojawią się byli kierowcy F1 jak Kevin Magnussen i Timo Glock. Wyścig rozpoczyna się razem z samochodem bezpieczeństwa. Wszyscy kierowcy podążają według kolejności wyścigu kwalifikacyjnego. Dopiero w momencie, gdy zjeżdża pace car zaczyna się rywalizacja, która potrwa 24 godziny.

Pierwsze trzy godziny wyścigu Daytona 24h będzie można na żywo obejrzeć na antenie Eurosport 2 - start o w sobotę, 30 stycznia o godzinie 21:40. Całą rywalizację zobaczymy na Eurosport Player i w player.pl. W niedzielę Eurosport 2 pokaże również ostatnie trzy godziny wyścigu Daytona 24h - transmisja o godzinie 19.


Dodał(a): Kamil Nowicki / fot.: youtube.com Czwartek 28.01.2021