Wielkie gwiazdy i premiery na Warsaw Moto Show

Premiery najlepszych samochodowych marek, efektowne drifty, drift taxi, pokazy stuntu czy Mistrzostwa Polski Modeli Zdalnie Sterowanych - te i wiele innych atrakcji czeka w dniach 27-29 października na gości III Międzynarodowych Targów Warsaw Moto Show w Ptak Warsaw Expo.

Samochody, zwłaszcza te piękne i szybkie, rozbudzają pożądanie większości z nas. Jeszcze niedawno oczy całego motoryzacyjnego świata skierowane były na Frankfurt. Już w ten weekend uwagę branży oraz wszystkich entuzjastów czterech kółek przyciągnie natomiast warszawski Nadarzyn, gdzie w Ptak Warsaw Expo, na blisko 100 tysiącach metrów kwadratowych, w 4 halach, stanie ponad 1 000 pojazdów różnych marek i klas, w tym samochody luksusowe, miejskie, sportowe czy specjalistyczne. To będzie już trzecia edycja Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych Warsaw Moto Show. Wystawa została podzielona na salony: Premier Samochodowych, Supercars, Motorsportu, Tuningu, Wypożyczalni, Detailingu, Części i Akcesoriów oraz Salonu Camperów.

Mistrzowie kierownicy

jutta1.jpg

Łowcy zdjęć i autografów będą zadowoleni. Rzadko bowiem można w jednym miejscu i czasie spotkać tyle polskich i międzynarodowych gwiazd motorsportu. Juttę Kleinschmidt znają wszyscy prawdziwi fani motoryzacji. To legenda rajdów - pierwsza kobieta w historii, która wygrała rajd Dakar. Cel ten osiągnęła w roku 2001. Kilka lat wcześniej Kleinschmidt zasłynęła już jako pierwsza kobieta - zwyciężczyni etapu tego rajdu. Juttę spotkamy na Warsaw Moto Show zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. W sobotę imprezę odwiedzi także Nicolas Hamilton - brytyjski kierowca rajdowy, młodszy brat słynnego mistrza Lewisa Hamiltona. Cierpiący na mózgowe porażenie dziecięce Nicolas ściga się specjalnie przystosowanym dla niego samochodem. W sobotę zobaczymy także zwycięzcę rajdu Dakar i sześciokrotnego zdobywcę Pucharu Świata FIM - Rafała Sonika oraz Filipa Nivetta - aktualnego Rajdowego Mistrza Polski. W Strefie Kobiet z Pasją w sobotę i niedzielę spotkamy między innymi polskie zawodniczki - Olę Fijał i Gosię Rdest, a także dziennikarkę motoryzacyjną Olę Kutz, znaną choćby z programu „Najgorszy polski kierowca” oraz z imprez serii Polish Stunt Cup. Ale gośćmi Strefy będą nie tylko miłośniczki motorsportu. Pojawią się tam także miłośniczki motoryzacji w niesportowym wydaniu, które zaprezentują swoje piękne samochody i motocykle.

Gorące premiery i ekspozycja ponad 1 000 pojazdów

Warsaw_Moto_Show_frekwencja_159284 f1.jpg

Targi motoryzacyjne to przede wszystkim premiery pojazdów. Podczas Warsaw Moto Show po raz pierwszy na targach w Polsce pokazane zostaną m.in.: Volkswagen T-Roc, Infiniti Q50, Lexus LS oraz LC, Mercedes X-klasa, Ssangyong Rexton, Audi A8, Renault Megane RS, Sin R1 550 czy Seat Arona. Premiery odbywać się będą na stoiskach firm w piątek, w godzinach od 11 do 15 (premiery dla mediów i branży) oraz w sobotę od 12.00 do 13.45 (premiery otwarte dla publiczności). W sumie w halach Ptak Warsaw Expo stanie ponad 1 000 samochodów różnych klas i rodzajów, w tym takie odkrycia, jak na przykład wymieniony wyżej bułgarski supersamochód SIN R1. Wystawcy targów zaprezentują nie tylko premiery pojazdów. Pokażą również nowatorskie rozwiązania w zakresie części samochodowych, wyposażenia, czy akcesoriów.

Tuning na żywo

Warsaw_Moto_Show_frekwencja_159284 f4.jpg

Podczas targów, w piątek i w sobotę, będziemy mogli obserwować budowę kompleksowego tuningu w ekspresowym tempie. Bazą do prac będzie Lexus RCF. Na oczach zwiedzających w samochodzie wymienione zostaną: zawieszenie (na zawieszenie pneumatyczne z najnowszą opcją sterowania telefonem), felgi (na wyprodukowane specjalnie na targi felgi BC Forged HCA218) i układ wydechowy. Pojazd będzie również wzbogacony o dokładki od Maxtondesign, a za oklejenie samochodu odpowiadać będą Bracia Pietrzak. Na Warsaw Moto Show spotkamy też znanych, choćby z programu telewizyjnego „Odjazdowe bryki braci Collins”, mistrzów motoryzacyjnych metamorfoz - Rafała i Grzegorza Collinsów, którzy na swoim koncie mają zlecenia od takich osobowości, jak Gareth Bale, Rita Ora czy Wojciech Szczęsny.

Drift, air-ride i symulatory

Warsaw_Moto_Show_frekwencja_159284.jpg

Przed halami, w Strefie Driftingowych Mistrzostw Polski odwiedzający targi zobaczą, jak wygląda park maszyn podczas zawodów driftingowych. W sobotę i niedzielę na zwiedzających czekać będą czołowi kierowcy DMP oraz ich potężne samochody. Swoją obecność potwierdził już m.in. tegoroczny vice-mistrz Polski Marek Wartałowicz. Na targach odbędzie się także dekoracja zwycięzców klasyfikacji generalnej Driftingowych Mistrzostw Polski w klasie PRO, Semi-PRO i Kobiet. Łowcy mocnych wrażeń nie mogą przegapić także drift taxi - czyli możliwości ekstremalnej przejażdżki z zawodnikiem Driftingowych Mistrzostw Polski. Także na terenie zewnętrznym, w sobotę i niedzielę, pokazy stuntu z udziałem Oli Kutz, organizowane przez Polski Związek Stuntu Polish Stunt Cup. We wszystkie trzy dni imprezy zobaczymy natomiast pokazy Air-Ride, czyli samochodów kołyszących się w rytm muzyki - widoku znanego przede wszystkim z teledysków. Po raz kolejny w Ptak Warsaw Expo zostaną rozegrane również Mistrzostwa Polski Modeli Zdalnie Sterowanych. W piątek odbędą się treningi, sobota upłynie zawodnikom na kwalifikacjach, a zmagania finałowe zobaczymy w targową niedzielę. Dla tych, którzy lubią wirtualną jazdę przygotowano specjalną Strefę Gier i Symulatorów. Muzycznych wrażeń dostarczy natomiast DJ C-BooL, który w sobotę na scenie głównej zaprezentuje 90-minutowy set. Szczególne emocje czekają na tych, którzy wezmą udział w Gali Złotej Kierownicy Auto Światu (w piątek) - impreza zamknięta, a także w uroczystej Gali Warsaw Moto Show (w sobotę), organizowanej przez Ptak Warsaw Expo razem z Magazynem Playboy. Wstęp na galę Warsaw Moto Show jest osobno biletowany.

Wszystko w jednym miejscu

Warsaw Moto Show przyciąga ogromną liczbę odwiedzających. W poprzednim roku, przez trzy dni, targi odwiedziło ponad 150 tysięcy osób. Tak wielkie zainteresowanie imprezami motoryzacyjnymi nie dziwi gwiazdy tegorocznej edycji Jutty Kleinschmidt: „W Niemczech jest bogata, wieloletnia tradycja targów motoryzacyjnych. To są wspaniałe wydarzenia. W jednej lokalizacji można obejrzeć nowości wszystkich producentów. Odwiedzając takie targi, od razu wiesz, co pojawiło się na rynku, a także co będzie ważne w niedalekiej przyszłości. Nie musisz przy tym jeździć do kilkunastu salonów, czy przeczesywać wielu stron internetowych. Ale oglądanie to nie wszystko. Spotykasz ludzi zaangażowanych w motoryzację, możesz wymienić się z nimi opiniami. Ja uwielbiam targi motoryzacyjne i nie mogę się już doczekać wizyty w Polsce”.

Sprzedaż biletów na wydarzenie prowadzona jest w Internecie i w kasach. Szczegóły i najnowsze informacje o imprezie na stronie: warsawmotoshow.com oraz na Facebooku.  Impreza odbędzie się w dniach 27-29 października 2017 w Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo w warszawskim Nadarzynie, do którego z centrum stolicy dojedziemy samochodem nawet w 15 minut. Dodatkowo, z myślą o niezmotoryzowanych, przez wszystkie trzy dni kursować będą bezpłatne autobusy z i do centrum Warszawy.


Dodał(a): Izabela Popko Wtorek 24.10.2017