Wylądował helikopterem na stacji paliw. Nie chodziło o hot-dogi

Zastanawiałeś się kiedyś, co robi pilot helikoptera, gdy zabraknie mu paliwa? No oczywiście, że leci zatankować. Jednak ten facet w sytuacji awaryjnej postanowił wylądować na samochodowej stacji paliw.
helikopter na stacji.png
Taki niecodzienny widok mogli zobaczyć klienci stacji paliw w Garwolinie. Zarówno klienci, jak i pracownicy nie ukrywali swojego zaskoczenia. Jednak dla sterującego maszyną, cała sytuacja wydawała się dosyć normalna.

“W dniu 18 maja 2020 roku (poniedziałek) po godzinie 18 na stacji benzynowej w Garwolinie wylądował prywatny helikopter. Pilot wepchał go pod dystrybutor, zatankował paliwo i około 18.30 jak gdyby nigdy nic po prostu wystartował” – relacjonuje wydarzenie Jerzy Magiera, który opublikował nagranie na Youtube.Takie rozwiązania – jak dotąd – były nam znane chyba tylko z Grand Theft Auto, które – swoją drogą – można pobrać zupełnie za darmo na Epic Game Store.

Świadkowie wydarzenia musieli przecierać oczy ze zdumienia. Chociaż część z nich doceniła wybitne umiejętności pilotażu. “Wiele rzeczy w swoim życiu widziałem, ale żeby lądować helikopterem na stacji. Trzeba być naprawdę dobrym pilotem, żeby zrobić coś takiego” – mówi jeden ze świadków.

Ciekawe czy oprócz tankowania, pilot helikoptera zgarnął przy okazji hot-doga. To już wie tylko ten na górze.


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. youtube Środa 20.05.2020