Jak zacząć przygodę z airsoftem

Airsoft jest pasją łączącą fanów sportu, militariów oraz przede wszystkim dobrej zabawy drużynowej. To świetna okazja do wypadu w teren ze kumplami!

small pexels-elle-hughes-2954926.jpg

Jak każda pasja spod znaku militariów, airsoft wymaga odpowiedniego przygotowania oraz skompletowania ekwipunku. Rozpoczynając swoją przygodę z rozgrywkami militarnymi, pamiętaj o kilku fundamentalnych zasadach. Jakich? Czytaj dalej!

Czym jest airsoft?

Militaria to coraz popularniejsze hobby. Wiele osób uwielbia także sport i survival. Idealną propozycją rozrywki dla interesujących się tymi aktywnościami jest airsoft. Są to gry terenowe cechujące się wykorzystaniem technik przetrwania oraz elementów militariów, które dostępne są na przykład na stronie GunFire. To świetna zabawa, która dostarcza adrenaliny i niezapomnianych wrażeń! Potyczki airsoftowe mogą odbywać się zarówno w przestrzeniach zamkniętych, jak i otwartych. Zdecydowanie bardziej popularną wersją są gry terenowe. Nic dziwnego – uczestnicy zabawy mogą wyposażyć się wiele akcesoriów, które pozwolą na skuteczne wtopienie się w tło. Dzięki temu możemy zaskoczyć każdego przeciwnika i skutecznie go zdominować. 

Airsoft jest połączeniem sportu i gier militarnych. Jest to pasja w pełni bezpieczna. Oczywiście warto pamiętać, jak w przypadku każdego hobby, o środkach ochrony. Do podstawowego wyposażenia każdego gracza powinny należeć takie elementy jak okulary lub gogle ochronne, rękawice, ochraniacze na kolana i łokcie, hełm oraz maska. Warto także wspomnieć, że airsoft jest rozrywką skierowaną do osób powyżej 16. roku życia. Narzędziem wykorzystywanym do walki z przeciwnikami są specjalne repliki. To prawdziwa gratka dla osób interesujących się militariami i wyposażeniem taktycznym. Sprzęt wykorzystuje specjalną amunicję w postaci kulek, które w zależności od modelu repliki, mogą osiągnąć zawrotną szybkość wystrzału. 

Wyposażenie do airsoftu – z jakich elementów powinno się składać?

Początkujący gracz powinien posiadać wygodny mundur. W sklepie GunFire znajdziemy szeroki wybór odzieży militarnej – zarówno tradycyjnej, jak i specjalistycznej, np. termoaktywnej. Mundur powinien być odpowiednio dopasowany i nie krępować naszych ruchów. Uczestnicy rozgrywek airsoftowych wyposażają się także w dodatkowe kamizelki taktyczne. To świetny sposób na stworzenie praktycznego ekwipunku posiadającego dużo kieszeni i przegród. Z pomocą kamizelki możemy mieć przy sobie wszystkie gadżety i akcesoria dodatkowe – magazynki, ładownice czy paczki z amunicją. Must have do przechowywania wyposażenia to oczywiście plecak militarny. Powinien być pojemny, a jednocześnie nieograniczający naszych ruchów. Warto zaopatrzyć się także w system hydracyjny – zwłaszcza gdy bierzemy udział w długich rozgrywkach mających miejsce w trudnych warunkach, np. podczas upałów.  

Zarówno początkujący, jak i zaawansowani uczestnicy rozgrywek airsoftowych, z czasem kompletują coraz pokaźniejszy ekwipunek taktyczny. Przygotowując się do zabawy, zwróć uwagę na replikę. Warto określić swoje preferencje oraz umiejętności strzeleckie. Dobrym pomysłem dla osób, które po raz pierwszy wybierają się na rozgrywki terenowe, będzie jej wypożyczenie. Dzięki temu możemy przetestować sprzęt i określić, jaki typ najbardziej nam odpowiada. Podczas zakupów, powinniśmy zwrócić uwagę na sposób zasilania repliki – elektryczny, gazowy lub sprężynowy. Każdy z rodzajów charakteryzuje się nieco innymi cechami oraz możliwościami. Dla początkujących rekomendowaną wersją będzie sprzęt o napędzie elektrycznym – jest łatwy w obsłudze i pozwala na uzyskanie dużej szybkostrzelności. 

Artykuł partnera


Dodał(a): Redakcja Środa 18.11.2020