Kolejne szczegóły Cyberpunk. Reeves, Żebrowski i nowe ujęcia Night City

Do premiery jednej z najbardziej oczekiwanych polskich gier pozostało ponad pół roku. Wiemy, kto zastąpi Keanu Reevsa w polskiej wersji językowej. Widzieliśmy też nowe ujęcia z tajemniczego Night City.

2077.jpg

Johnny Silverhand, czyli postać, której Keanu Reeves użyczył nie tylko twarzy, ale również głosu, przemówi do polskich graczy ustami Michała Żebrowskiego. Jest to jedna z centralnych postaci w świecie Cyberpunk.

Choć nie jest to bohater, w którego wcielają się gracze, to bez wątpienia Żebrowski jest największą gwiazdą polskiej wersji językowej. Aktor po raz ostatni pracował przy dubbingu w 2017 roku podczas tworzenia gry Star Wars: Battlefront II, gdzie wcielił się w postać Gideona Haska.

Z kolei użytkownicy - w uniwersum Cyberpunk - funkcjonują jako osoba V, o której płci trzeba zdecydować na początku rozgrywki. W związku z tym, do wyboru są dwa głosy głównego bohatera - kobiecym będzie Lidia Sadowa, natomiast męskim Kamil Kula.

Twórcy zdradzili, że udało im się opracować technologię, która umożliwia zsynchronizowanie ruchu ust z wypowiadanym tekstem, co ma zagwarantować efekt najbardziej zbliżony do naturalnego. Co więcej, zapowiedzieli, że rozwiązanie zostało dostosowane do każdej wersji językowej gry. A tych CD Project przewidział aż osiemnaście.
Z kolei niedawno ujawnione kadry z gry sugerują, że podczas rozgrywki gracze będą mogli wejść na najwyższe budynki w Night City. Projektanci zapewniają, że żaden z obiektów nie jest pusty i każdy z nich będzie można eksplorować. O tym, czy ich obietnice pokrywają się z rzeczywistością, przekonamy się dopiero po premierze gry, która jest zaplanowana na 16 kwietnia 2020.

Do tego czasu możesz zdecydować, czy chcesz usłyszeć głos Neo z Matrixa, czy może wolisz swojskiego Skrzetuskiego. 

Sonda

Żebrowski czy Reeves?


ZOBACZ TAKŻE: DWIE GRY DOSTĘPNE ZA DARMO W EPIC GAMES


Dodał(a): Adam Barabasz / fot. CD Projekt Wtorek 08.10.2019