15 miejsc na świecie, które odwiedzisz bez wychodzenia z domu

Koronawirus sprawil, że weekendowe plany ograniczają się do trudnego wyboru pomiędzy salonem i kuchnią. Dlatego przygotowaliśmy zestaw podróży, które możesz odbyć bez wychodzenia z domu.
iStock-1091863390.jpg

Jeśli zawsze obiecywałeś swojej dziewczynie, że zabierzesz ją na romantyczny wyjazd, ale jakoś nigdy nic z tego nie wychodziło, to teraz masz niepowtarzalną szansę na nadrobienie zaległości. Zabierz swoją kobietę na wirtualne wakacje, nie ruszając się z fotela i nie wydając ani złotówki. Gotowi na podróż życia? Każdą z atrakcji jest równocześnie linkiem do wirtualnego spaceru. 

Zacznijmy od miasta zakochanych, czyli Paryża. Najpiękniejszy widok na panoramę miasta rozciąga się ze wzgórza Montmartre, na którego szczycie wznosi się bazylika Sacré-Cœur.

CZYTAJ TAKŻE: WAKACJE WŁADIMIRA PUTINA

W Paryżu możesz zabrać ukochaną na szczyt wieży Eiffla, będącej symbolem miasta i jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych na świecie. Jeśli z kolei cierpicie na lęk wysokości, wybierze się do jednego z paryskich muzeów – Luwr i Musée d’Orsay również udostępniają wirtualne spacery.

Jeśli zawsze chciałeś sprawdzić, czy krzywa wieża w Pizie rzeczywiście jest krzywa, to możesz zrobić to tutaj. Choć może nie strzelisz sobie charakterystycznej fotki, na której udajesz że podtrzymujesz słynny zabytek, to wizytę można uznać za zaliczoną. 
Warto też skorzystać z okazji i odwiedzić oblegane na co dzień Muzea Watykańskie.

Zwykle jest tam tyle ludzi, że w najpopularniejszych salach nie można się zatrzymać, ponieważ nie wolno spowalniać tłumu zwiedzających. Z tego powodu w holu znajdują się fototapety, na tle których turyści mogą robić sobie zdjęcia, nie ograniczając przepływu turystów.

italy-83309_640.jpg
Dla wszystkich miłośników architektury gratką może być wirtualna wizyta we wciąż nieukończonej katedrze Sagrada Familia w Barcelonie. Dzieło życia Antonio Gaudiego można zwiedzać tutaj. Jeśli odczuwasz przesyt religijnymi uniesieniami, wpadnij na stadion Camp Nou

Choć od pewnego czasu Polacy nie potrzebują już wiz, aby móc podróżować do Stanów Zjednoczonych, to klikając tutaj przeniesiesz się na nowojorski dworzec Grand Central Termina. l nie tylko bez paszportu, ale również nie ruszając się z fotela.

Prosto z zabytkowej stacji możesz udać się na Statuę Wolności. Skoro już jesteś w USA, to możesz zahaczyć o Biały Dom, po którym oprowadzi cię Barack Obama. Z kolei miłośnicy amerykańskiej historii mogą wirtualnie odwiedzić górę Rushmore, gdzie znajdują się wykute w skale głowy słynnych prezydentów.

administration-1846270_640.jpg
Jeśli bliższa jest twemu sercu monarchia, aniżeli amerykańska demokracja, to wpadnij na herbatkę do królowej Elżbiety II. Zamek Windsor to jedna z najstarszych i największych wciąż zamieszkałych rezydencji królewskich na świecie. Podczas prawdziwej wizyty, przy odrobinie szczęścia można spotkać tam samą monarchinię. 

Królewską, a właściwie cesarską historię, mają również Chiny. Kompleks pałacowy znany jako Zakazane Miasto można zwiedzić tutaj. To dobry sposób na uniknięcie smogu, z którego słynie Pekin.

forbidden-city-220099_640.jpg
I na koniec naszej podróży polski akcent. Zamek w Ogrodzieńcu do tego stopnia przypadł do gustu filmowcom Netflixa, że postanowili posłużyć się nim przy realizacji hitowego serialu Wiedźmin. 


Dodał(a): Adam Barabasz / fot. Pixapay Piątek 27.03.2020