Kupą, panowie!

Badania dowodzą, delfin butlonosy może nauczyć nas naprawdę skutecznej metody na podryw
podryw
Jak samiec może zwiększyć swoje szanse reprodukcyjne? Na tym poważnym zagadnieniu skupił się Jo Wiszniewski, biolog morski z australijskiego Macquarie University. Przez dłuższy czas obserwował zachowanie niektórych samców delfinów butlonosych w okolicach Port Stephens – okazuje się, że zwierzęta zakładają męskie paczki, liczące od 2 do 4 osobników, i w tych ekipach ruszają na poszukiwania chętnych samic.

Takie sojusze mogą być zawiązywane zarówno na jeden sezon rozrodczy, jak i na wiele lat. Po przeanalizowaniu wyników badania, wszystko zostało opisane w naukowym magazynie Journal of Animal Ecology – okazuje się, że delfin należący do takiej właśnie grupy wyrywa znacznie więcej samic i ma więcej możliwości uprawiania seksu, niż samotny amant.

Jak twierdzą uczone głowy, takie zasady sprawdzają się doskonale także w świecie ludzi. Mówiąc w uproszczeniu – jeśli chcesz wyjść na miasto i spotkać chętną na seks samiczkę, nie wybieraj opcji jednoosobowej wyprawy. Nie ma sensu czekać na nią, siedząc samotnie przy barze. Na podryw znacznie lepiej ruszyć w towarzystwie kumpli.

Dodał(a): Alex DeLarge Czwartek 29.12.2011