Chcesz rzucić picie? Aplikacja zapłaci 20 zł dziennie, by cię zmotywować

Walka z nałogiem często jest nierówna, przez co nawet osoby decydujące się na podjęcie próby, są skazywane na porażkę. Spośród wielu rzekomych sposobów działania, naukowcy z DynamiCare znaleźli skuteczny – przynajmniej tak to przedstawiają. Powstaje aplikacja, dzięki której osoby uzależnione będą zarabiać na abstynencji.
Zrzut ekranu 2022-04-21 o 11.46.41.png

System nagradzania za 'małe kroki' zawsze działał bez większych zarzutów. Problem w tym, że często osiągnięcia nie były warte aż takiego poświęcenia. Teraz nagroda ma być jednak nie do odrzucenia.DynamiCare stworzyło aplikację, która monitoruje zachowanie osoby uzależnionej od alkoholu i nagradza prawidłowe działanie (w myśl abstynencji) pieniędzmi. Użytkownik otrzyma ok. 20 zł dziennie. 

W jaki sposób aplikacja będzie sprawdzać, czy użytkownicy nie oszukują? Każdego dnia o losowej godzinie powiadomi ona o konieczności wykonania testu alkomatem połączonym z aplikacją. Dodatkowo osoba uzależniona będzie musiała nagrać filmik, jak go wykonuje. 

Po dłuższym, powtarzalnym zachowaniu u osoby uzależnionej wyrobi się nawyk, który po czasie ma całkowicie zastąpić uzależnienie i nie wzbudzać chęci ponownego sięgnięcia po alkohol. 

Specjaliści mają dość rozbieżne stanowiska odnośnie tego, czy przekupstwem powinno się leczyć uzależnienia, ale faktem jest, że ciężko znaleźć lepszy system. Twórcy aplikacji nie wyjawili jeszcze, w jaki sposób będą pozyskiwać pieniądze konieczne do opłacania "dni trzeźwości". 


Dodał(a): CKM.PL/ fot.:embed twitter.com Poniedziałek 06.11.2023