Co zrobić, gdy znajdziesz ćpanie? Konkretny poradnik

Tyle trąbi się o narkotykach w bananach i mrożonkach, ale nikt nie zwraca uwagi na jedną, niezwykle istotną kwestię. Co, jeśli przypadkiem udałoby się nam znaleźć w takich okolicznościach nielegalne substancje. Czy możemy je zachować dla siebie jako trofeum, czy jednak musimy to natychmiast zgłaszać? To jest dopiero niezwykle ważne pytanie.
Zrzut ekranu 2022-02-2 o 14.01.50.png

Nie skupimy się jednak wyłącznie na przypadkowym znalezieniu narkotyków w sklepie, ale ogólnie natrafienia na nielegalne substancje. Zacznijmy od tego, że zarówno osoby, które znajdą się w takiej sytuacji, jak i funkcjonariusze policji nie są w stanie określić, czy mają do czynienia z nielegalną substancją, a jeśli tak, to co to może w ogóle być. Przyjmijmy jednak, że z niewiadomych przyczyn jesteście stuprocentowo pewni, że to, co znaleźliście na ulicy, to narkotyk. Co dalej?
Jak się domyślacie (bądź nie), w takiej sytuacji powinniśmy natychmiast powiadomić funkcjonariuszy. Gdyby ktoś postanowił wziąć je ze sobą i zanieść na komisariat, automatycznie byłby podejrzany o posiadanie. Wychodzi więc na to, że najlepiej nie ruszać wcale substancji i zgłosić to odpowiednim służbom.

Jeśli chodzi o kwestie narkotykowe, każdy ma obowiązek zawiadomienia o przestępstwie. Jeżeli jednak ktoś tego nie zrobi, nie będzie narażony na odpowiedzialność karną, ponieważ więzienie grozi za zatajenie poważniejszych czynów, jak chociażby zabójstwo czy niektóre przestępstwa seksualne. Pamiętajmy jednak, że dotyczy to jedynie nie zawiadomienia, a nie przywłaszczenia sobie substancji. 

Najlepszym rozwiązaniem będzie więc rezygnacja z niespodziewanego prezentu i powiadomienie o sytuacji funkcjonariuszy. Pamiętajmy dodatkowo, że nigdy nie możemy być pewni tego, co znajduje się w woreczku, nawet gdy łudząco przypomina konkretną substancję.

Oczywiście w żadnym wypadku nie zachęcamy do spożywania nielegalnych substancji, ale w ramach ostateczności, z dwojga złego lepiej trzymać się sprawdzonego źródła, nawet gdy uszczuplimy przez to portfel. 

Dodał(a): ckm.pl Poniedziałek 06.11.2023