Chiny po raz pierwszy użyły tajnej broni. Efekt jej działania przyprawia o wymioty

Można by pomyśleć, że środek bojowy, który sprawia, że ludzie wymiotują, został wymyślony przez Rosjan i nazywa się wódką. W końcu zawsze można upić wroga i patrzeć jak się zatacza. Jednak to Chińczycy opracowali prawdziwą tajną broń, której użyli po raz pierwszy w historii.
8-Figure2-1.png
Na granicy Chin i Indii toczą się walki między żołnierzami obu państw. Temperatura podczas jednego z ostatnich starć była tak wysoka, że Chińczycy postanowili użyć tajnej broni elektromagnetycznej. Została ona rozmieszczona na linii dzielącej oba kraje, przebiegającej przez Himalaje.

Sprawdź: Tak wygląda najnowsza tajna broń amerykanów – myśliwiec NGAD

Był to pierwszy potwierdzony przypadek wykorzystania tego typu technologii w walce. W wyniku działania tej tajnej broni indyjscy żołnierze zaczęli m.in. wymiotować – podaje Daily Mail. Jej funkcjonowanie przypomina efekt kuchenki mikrofalowej. Podgrzewa ona cząsteczki wody w ciele człowieka, co przyprawia o silny ból.
35779376-8957019-image-a-36_1605627569513.jpg
“Wszyscy okupujący szczyty wzgórz zaczęli wymiotować. Mieli trudności z poruszaniem się, ale ostatkami sił udało im się uciec. W ten sposób odzyskaliśmy grunt” – mówił Jin Canrong, ekspert ds. międzynarodowych badań naukowych w Pekinie.

Wyraził on również swój podziw wobec działania chińskiej technologii. Podczas jednego ze swoich wykładów poinformował, że indyjscy żołnierze zaczęli odczuwać dolegliwości już po 15 minutach. Liczymy tylko na to, że broń nie wymknie się spod kontroli Chin. W końcu 2020 jeszcze się nie skończył.


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. Shutterstock Środa 18.11.2020