Co oprócz Netflixa? Porównanie popularnych filmowych platform streamingowych

Netflix to zdecydowanie najpopularniejsza platforma streamingowa z dostępnych na rynku. Tych pojawia się jednak coraz więcej, a duża konkurencja sprawia, że oferty poszczególnych serwisów są coraz atrakcyjniejsze. W które VOD warto zainwestować?

platformystreamingowe_easy-resize.com.jpg

Netflix – najpopularniejsza platforma

Netflix działa w Polsce od 2016 roku, co pozwoliło mu wyrobić sobie stabilną pozycję wśród użytkowników. Abonament do serwisu można kupić samodzielnie na stronie w kilku wariantach lub skorzystać z niego w ramach ofert telewizji np. z sieci Play. Firmy proponują często darmowy dostęp na określony czas przy okazji wykupienia pakietu tv.

Netflix to platforma, na której da się obejrzeć takie produkcje oryginalne jak m.in.: Big Mouth, BoJack Horseman, Stranger Things, The Crown, Sex Education, Wiedźmin, Squid Game, Wednesday czy Bridgertonowie. W serwisie programy dla siebie znajdą zarówno małe dzieci, jak i dorośli. To jednak nie wszystko, bo oferta VOD na rynku jest znacznie szersza.

HBO Max – mnogość kultowych tytułów

HBO Max należy do koncernu Warner Bros. Discovery. W Polsce pod tą nazwą funkcjonuje od 2022 roku, a wcześniej działało jako HBO GO. W 2024 zajdą kolejne zmiany i serwis przekształci się w MAX, co stało się już w USA. Z tej usługi da się korzystać w ramach abonamentu comiesięcznego lub rocznego.

Wśród programów oryginalnych znajdują się m.in.: Gra o tron, The Last Of Us, Euforia, Biały Lotos, Sukcesja, Wielkie kłamstewka, Czarnobyl czy Ród smoka. To także miejsce, w którym można obejrzeć kultowe tytuły HBO, czyli Seks w wielkim mieście czy Rodzinę Soprano.

Apple TV+ – niszowy serwis dla koneserów

Apple TV+ to serwis, który zadebiutował w 2019 roku, ale wciąż nie cieszy się zbyt dużą popularnością wśród polskiej publiczności. Platforma niekiedy jest błędnie postrzegana jako skierowana jedynie do użytkowników sprzętów Apple, podczas gdy każdy ma opcję wykupienia abonamentu i korzystania z dostępnych tam filmów i seriali.

Choć jeszcze niedawno tytułów nie było zbyt wiele, to aktualnie platforma może pochwalić się dynamicznie rosnącą biblioteką. Kolejne seriale zbierają świetne recenzje krytyków i widzów, a wśród najbardziej polecanych produkcji znajdują się m.in.: Ted Lasso, Rozdzielenie, Czarny ptak, The Morning Show, See, Silos czy For All Mankind.

Miłośnicy lekkich komedii powinni sięgnąć np. po Terapię bez trzymanki, Warto się starać czy Platoniczną przyjaźń. Fani sportu poza Tedem Lasso mogą obejrzeć dokumenty takie jak Real Madryt: Aż po kres. Platforma oferuje również sporo nowych filmów do wypożyczenia lub zakupu dodatkowo.

Disney+ – nie tylko Walt Disney

To była najbardziej wyczekiwana platforma w Polsce. Na premierę w kraju trzeba było czekać prawie 3 lata od amerykańskiego debiutu, ale nareszcie jest. W tym przypadku również dostępne są dwa rodzaje abonamentu – roczny i miesięczny. VOD oferuje wszystkie kultowe produkcje Disneya zarówno sprzed kilkudziesięciu lat, jak i te zupełnie nowe.

Wśród seriali dostępnych w serwisie znajdują się takie tytuły jak: The Mandalorian, WandaVision, Obi-Wan Kenobi czy Loki. Platforma udostępnia także niektóre produkcje oryginalne produkowane przez Star czy Hulu, w tym m.in.: Zbrodnie po sąsiedzku, American Horror Story czy The Kardashians. Wbrew pozorom to serwis nie tylko dla dzieci, a dorośli powinni docenić szybkie premiery kinowych hitów.

Prime Video – wiele tytułów w dobrej cenie

Choć Prime Video jest w Polsce od 2016 roku, to dopiero w ostatnich latach zdobył tak dużą popularność. Serwis proponuje widzom wiele różnorodnych tytułów, w tym m.in.: The Boys, Fleabag, Wspaniała pani Maisel, Poplątana czy Jack Ryan. Poza tym ma sporo tytułów na licencjach, w tym np. The Office i Przyjaciół. Pozwala na kupowanie najnowszych filmów niemal prosto z kin.

Przed zdecydowaniem się na konkretną platformę należy przejrzeć biblioteki wszystkich i porównać je ze sobą pod względem ceny i liczby tytułów. Czasami da się znaleźć ciekawe promocje w ramach abonamentów telewizyjnych u operatorów.

Artykuł partnera 


Dodał(a): Redakcja Czwartek 09.11.2023