Cztery proste rzeczy, które pomogą ci odzyskać formę nie wychodząc z domu

Podczas pandemii przybyło kilka kilogramów, prawda? Nawet, jeśli na co dzień starałeś się dobrze odżywiać i jakoś utrzymać sylwetkę, to praca zdalna i zamknięte siłownie mogły przyczynić się do wymiany 6-paka na trochę tłuszczu.
iStock-1172740018.jpg

Siedzenie przy komputerze, browarek i do tego jakieś przekąski – nie ma co się oszukiwać, podczas pandemii zmieniło się wiele, mógł więc pojawić się i mięsień piwny. Najwyższa pora rozstać się ze zbędnym ciężarem i wziąć się za siebie, w końcu siłownie i boiska są już otwarte. Jeśli wolisz jednak pozostać w domu i tutaj popracować nad swoją formą, sprawdź jakie urządzenia mogą ci się w tym przydać.

KAMIZELKA OBCIĄŻENIOWA

Zrzut ekranu 2020-09-23 o 17.50.57.png

Myślisz, że kilka pompek i przysiadów wystarczy, aby lepiej wyglądać? Może i masz rację, ale pod warunkiem, że zarzucisz na siebie porządny ciężar. Mając dodatkowe kilogramy na sobie każde ćwiczenie okaże się trudniejsze, bo zmusisz mięśnie do większego wysiłku. Jeśli mieszkasz w bloku, załóż to na siebie wchodząc do mieszkania. Zobaczysz, że po konfrontacji ze schodami będziesz mieć dość – nawet, jeśli wszedłeś tylko na drugie piętro. Z tą kamizelką nawet niepozorne kilka ruchów może okazać się świetnym treningiem. Kupisz ją w tym miejscu.

HANTLE

Zrzut ekranu 2020-09-23 o 17.52.00.png

Nie mogło tu zabraknąć klasyka. Hantle z pozoru są dość proste, jednak właśnie dzięki temu możesz wyćwiczyć większość mięśni. W internecie pełno jest treningów opierających się wyłącznie na takim obciążeniu - wystarczy że na YouTube wpiszesz interesującą cię partię ciała i dodasz słowo "hantle". Jeśli nie chcesz wydawać masy pieniędzy, a mimo to "pomachałbyś sztangą", to mamy dla ciebie świetną alternatywę. A kiedy się znudzisz, możesz ciężar postawić pod drzwi, żeby się nie zamykały, albo znaleźć inne praktyczne zastosowanie. Hantle kupisz tutaj.

KETTLEBELL

Zrzut ekranu 2020-09-23 o 17.51.36.png

Jeden prosty przyrząd, dzięki któremu wykonasz wiele ciężkich treningów. Kiedyś kojarzył się wyłącznie z crossfitem, dzisiaj używany jako urozmaicenie większości planów ćwiczeniowych, ale też traktowany jest jako podstawa w specjalnie pod niego ułożonych programach treningowych. Kettlebell przydaje się na każdej siłowni. Nawet Ci, którzy ćwiczą na własnym podwórku i kombinują jak mogą, by po kosztach ogarnąć jak najwięcej sprzętu, posuwają się do przedziwnych opcji, by zyskać taki ciężar. W internecie krążą poradniki, jak stworzyć "kettla" przy pomocy piłki do kosza i gipsu. Jeśli nie chce Ci się kombinować, lepiej sięgnąć po sprawdzoną opcję – kettlebella kupisz tutaj.

GUMY DO ĆWICZEŃ
Zrzut ekranu 2020-09-24 o 09.52.26.png

Gumy oporowe to idealne rozwiązanie zarówno dla tych, którzy nie mają zbyt wiele miejsca w mieszkaniu, a chcieliby popracować nad swoją formą, jak i tych, którzy długo przerzucają już żelastwo i mają ochotę na urozmaicenie treningu. Dodatkowo są niewielkie i wszędzie możesz je zabrać ze sobą. Najwyższy czas na trening w parku. Z pewnością niejedna pani zawiesi na tobie oko i może plenerowe ćwiczenia zakończą się wypadem na kawę? Gumy do ćwiczeń kupisz tutaj.

Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / istockphoto.com Środa 23.09.2020