Czy powstanie film na podstawie gry GTA? Jeśli tak, nakręcą go w Będzinie

Choć nie słyszeliśmy o żadnych konkretnych planach dotyczących filmu na podstawie serii gier GTA, to w Będzinie chyba potajemnie kręcono ostatnio próbne sceny. 10 kilogramów różnych narkotyków, 11 litrów płynnej amfetaminy i 9 broni, w tym karabiny maszynowe i ponad tysiąc sztuk ostrej amunicji. Taki widok zastali policjanci.
karabin.jpeg

"Kryminalni z będzińskiej komendy, w związku z uzyskaną informacją, wyruszyli pod pewien adres, gdzie pod domem zauważyli w samochodzie parę 39-latków, odpowiadającą wizerunkom do poszukiwanych przez nich osób. Osoby te zostały zatrzymane" - podano w oficjalnym komunikacie.
Funkcjonariusze dodali w nim również, że po złapaniu podejrzanych przeszli do przeszukań posesji w Będzinie oraz dwóch mieszkań w Katowicach. Na miejscu przez wiele godzin śledczy pracowali z technikami kryminalistyki oraz przewodnikami psów z komend w Częstochowie oraz w Tarnowskich Górach. 

karabin2.jpeg

"Działania te przyniosły efekty w postaci odnalezienia ponad 10 kilogramów narkotyków - amfetaminy, marihuany, kokainy, ecstasy oraz 11 litrów płynnej amfetaminy. Ponadto mundurowi znaleźli 9 jednostek broni, w tym karabiny maszynowe, a także ponad 1100 sztuk ostrej amunicji różnego kalibru" - relacjonują mundurowi. 

Po większym rozeznaniu ustalono, że ze sprawą jest związany również 50-letni mieszkaniec Katowic, który wracał właśnie z wakacji. Na lotnisku czekali na niego kryminalni i strażnicy graniczni. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zajęli mienie podejrzanych, w skład którego wchodziły samochody, gotówka oraz złoto o wartości przekraczającej pół miliona złotych.

karabin 3.jpeg

Na wniosek prowadzącej śledztwo Prokuratury Rejonowej w Będzinie, sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu wszystkich zatrzymanych na 3 miesiące.


Dodał(a): CKM.PL / materiały: Śląska Policja oddział Będzin Czwartek 14.09.2023