Kokaina na dachu. Narkotyki spadły z nieba

Nieczęsto się zdarza, by ktoś znalazł na dachu swojego mieszkania narkotyki (chyba, że sam je tam umieścił, by ukryć przed policją). Okazało się jednak, że w niektórych miejscach kokaina spada z nieba. Dodatkowo nie są to małe ilości, tylko paczki ważące 8,5 kg. Nie była to jednak 'boska ręka', tylko nieuwaga pilota.
Zrzut ekranu 2021-07-19 o 09.48.46.png

Na dachu jednego z domów na terenie Sardynii znaleziono paczkę wypełnioną po brzegi kokainą. Jej wartość na czarnym rynku szacuje się na 40 mln zł. Mieszkańcy Baratili San Piętro zauważyli niewielki, turystyczny samolot krążący nad ich domem. Chwilę później usłyszeli głośny huk i wystraszeni poinformowali o zajściu policję. 

Funkcjonariusze przeszukali dach i znaleźli dużą, czarną walizkę. W środku "czekały" na nich kilogramy czystej kokainy. Po długich poszukiwaniach pilota samolotu, udało się go namierzyć. Okazało się, że za sprawą stał 28–letni Włoch. Policjanci ustalili, że samolot wystartował z niewielkiego lotniska (jednopasmowe) w Rzymie, nie udało się jednak dowiedzieć, gdzie dokładnie mężczyzna chciał polecieć. Samolot zniknął z radarów ok. 20 minut przed zrzuceniem paczki.

"Analiza GPS znajdującego się na pokładzie samolotu potwierdziła, że ​​w ciągu tych 20 minut samolot wykonał kilka okrążeń w obszarze nad miejscem, gdzie spadła walizka" – poinformowała włoska policja. Za całą sprawę odpowiedzialny był 28–letni Francesco Rizzo, który pracował jako pilot dla węgierskiej firmy i prowadził szkolenia dla biznesmenów. Okazało się, że jego dodatkowym zawodem było latanie z narkotykami – i to dosłownie.
Policjanci cały czas poszukują adresatów paczki z narkotykami, jednak Rizzo nie chce z nimi współpracować.  Nic dziwnego – zapewne po takim zajściu będzie miał "na pieńku" ze swoimi pracodawcami, a gdyby jeszcze wsypał swoich kumpli, mógłby zdecydowanie wnioskować o dożywocie, bo każde wyjście z więzienia równałoby się z potencjalnym zagrożeniem zemstą. 


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / youtube.com Poniedziałek 19.07.2021