„Mordercy bez zlecenia”. Mocny film policji

Ci zabójcy nie planują swoich przestępstw, a wybór ofiary zostawiają przypadkowi. Dlaczego tak się dzieje? To wyjaśnia film stworzony przez policjantów z Elbląga.

elblag.jpg


Zwyczajni ludzie, którzy w jednej chwili stali się mordercami. Nie mieli planu, konkretnego celu ani upatrzonej ofiary. O tym, że zrujnują życie sobie i innym zadecydował przypadek i alkohol.

Dające do myślenia nagranie właśnie trafiło do sieci. Na wstępie prezentowane są zdjęcia policyjne, a narrator opowiada o przestępstwach popełnionych przez kolejnych bohaterów: zabójstwo czteroosobowej rodziny, dzieciobójstwo i pozbawienie życia 11-letniego chłopca. Po chwili akcja przenosi się do baru, gdzie potencjalny morderca wypija kilka głębszych, a następnie wsiada za kółko.

W ten sposób pracownicy policji postanowili zwrócić uwagę na problem, jakim na polskich drogach są pijani kierowcy. Film jest elementem programu „Bezpieczny Elbląg”. Funkcjonariusze już po raz trzeci współpracowali z ekipą Truso TV, z którą realizowali poprzednie produkcje: „Oszukaj oszusta” i „Drogowe realia”.  Twórcy liczą, że film pozytywnie wpłynie na świadomość kierowców.
W 2018 policja zatrzymała 104 601 kierowców będących pod wpływem alkoholu. Procenty były przyczyną 1614 wypadków, w których zginęły łącznie 203 osoby. Choć niechlubne statystki systematycznie spadają, to wciąż jest jeszcze wiele do zrobienia.


Hasło akcji elbląskiej policji brzmi: „Niech tobą kieruje zdrowy rozsądek. A ty kieruj zawsze na trzeźwo".
ZOBACZ TAKŻE: NOWE PRAWO DROGOWE. BĘDĄ KONTROWERSYJNE MANDATY

Dodał(a): Adam Barabasz / fot iStock Czwartek 07.11.2019