Nvidia Shield: Konsola z grami w rozdzielczości 4K

Najbardziej mocarne urządzenie do mobilnej rozrywki – żaden inny sprzęt z Androidem nie ma takiej mocy i takich możliwości

SHIELD_Android-TV_and_Controller_1443196276.png

Nvidię większość graczy kojarzy z megawydajnymi kartami graficznymi które dodają +1000 do fajności rozrywki na komputerze. Tymczasem amerykańska firma coraz lepiej radzi sobie na rynku elektronicznej rozrywki i śmiało przechodzi od pecetów do tabletów – a teraz także do konsol.

Nvidia Shield to centrum multimedialnej rozrywki oparte na systemie Android TV. To oznacza, że w swoje ulubione gry ze smartfona możesz odtąd grać na telewizorze. To jednak nie wszystko bo Shield to najwydajniejsze na świecie urządzenie napędzane Androidem Konsolę napędza niezwykle wydajny procesor Nvidia Tegra X1 z 256-rdzeniową jednostką GPU oraz 3 GB pamięci. Co potrafi Shield? Po pierwsze odtwarza gry i filmy w rozdzielczości 4K więc seriale z Netflixa czy filmy z Youtube'a które oglądasz na swoim telewizorze będą ostre jak brzytwa w barber shopie.

5_SHIELD_ATV_STRAIGHT_ON_SMALLER_1443196271.png

To jednak nie wszystko – dzięki Shieldowi zyskujesz dostęp do usługi GeForce Now która pozwala strumieniować najnowsze gry z rozsianych superkomputerów-serwerów Nvidii wprost na twoją konsolę – to pomysł przypominający Netflix tyle że dla świata gier, nic nie instalujesz a możesz grać w najnowsze hity wśród których są takie perełki jak Wiedźmin 3, F1 2015 czy Mad Max. Użycie systemu Android TV sprawia że, oprócz grania na ekranie telewizora w ulubione gry ze smartfona, możesz korzystać także z biblioteki gier, muzyki i filmów w Google Play.

To prawdopodobnie najbardziej wypasione multimedialne centrum rozrywki które możesz wstawić do swojego salonu – przed Nvidia Shield nikt nie odważył się zaproponować streamowania rozrywki do telewizora w rozdzielczości 4K. Pomysł na strumieniowanie gier z superkomputerów Nvidii to też bardzo innowacyjne i bardzo ciekawe rozwiązanie (choć nie jest tanie – miesięczna opłata za usługę GeForce Now to 9,99 euro). Całość to bardzo ciekawie opakowany, ultramocny zestaw multimedialny w którym zdecydowanie najciekawiej wypadają funkcje gamingowe. A przecież wszyscy lubimy gry ze świetną grafiką, prawda?

Na koniec najważniejsze – Nvidia Shield, która na świecie była dostępna od jakiegoś czasu, wreszcie wchodzi do sprzedaży w Polsce. Możesz ją kupić w wybranych sklepach. Cena podstawowej wersji (z pamięcią 16GB i możliwością rozbudowy do 128 GB, ale bez dysku) to 899 złotych, z dyskiem 500 GB – 1299 złotych.


Dodał(a): Andrzej Chojnowski Środa 22.06.2016