Ojciec roku. Chciał dać córce leki, lecz pomylił je z kokainą

Zostało nam kilka dni do końca 2021 r. i na ostatniej prostej trafiliśmy na kogoś, kto bezkonkurencyjnie zasługuje na tytuł ojca roku. Facet podczas wigilijnej kolacji pomylił leki dla dziecka z kokainą. Zaniepokojony zachowaniem swojej pociechy zadzwonił po pogotowie.
Zrzut ekranu 2021-12-29 o 14.40.33.png

Jedynym pozytywnym akcentem tej historii rzeczywiście jest fakt, że facet nie chciał "ukrywać się" z narkotykami tylko natychmiast zadzwonił na numer alarmowy. Dziewczynka zatruła się kokainą. Szczęśliwie trafiła w dobre ręce w szpitalu Sant'Orsola w Bolonii. Istnieje powszechny stereotyp, że Włosi na pierwszym miejscu stawiają rodzinę. Wręczanie kokainy pięciolatce jest chyba na za wysokim poziomie integracji w obrębie domowego ogniska.
Szczęśliwie medycy uratowali dziewczynkę i obecnie nic nie zagraża jej zdrowiu. Funkcjonariusze policji postanowili wyjaśnić okoliczności zdarzenia. Udali się do domu mężczyzny i tam znaleźli resztki kokainy. Przesłuchali także sąsiadów, lecz ci nie mieli nic złego do powiedzenia na temat danej rodziny.

Ojciec mówił zaś tylko tyle, że w świątecznym roztargnieniu pomylił proszki – kokaina wyglądała podobnie do leku moczopędnego, który należy rozpuścić w wodzie i podać dziecku. 

Pomyłki zdarzają się najlepszym. W kocu nie tak dawno lekarze przypadkiem amputowali nie tę nogę, co trzeba. No cóż, może rzeczywiście określenia "najlepsi" użyliśmy na wyrost, bo tutaj prędzej powinniśmy zastanawiać się nad posiadaniem mózgu.


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / fot.: włoska policja Środa 29.12.2021