Orły 2017 - lista laureatów

Donald Trump na gali Orłów 2017. Andrzej Seweryn wystąpił przebrany za prezydenta Stanów Zjednoczonych i wręczył statuetkę w kategorii Odkrycie Roku. Niekwestionowanym królem wieczoru był film „Wołyń”, który otrzymał aż dziewięć nagród.

1d.jpg


W SKRÓCIE:
Film „Wołyń”nominowany był w 14 kategoriach. Otrzymał łącznie dziewięć statuetek. Nie obyło się bez aluzji politycznych, również dotyczących wydarzeń zagranicznych. Andrzej Seweryn pojawił się przebrany za Donalda Trumpa.

PEŁNA WERSJA:
Film Wojciecha Smarzowskiego „Wołyń” otrzymał 14 nominacji, a królował w ośmiu kategoriach. Poza tym produkcję doceniła publiczność, przyznając jej dodatkową dziewiątą statuetkę. Nie było to jednak zaskoczenie.

Niespodzianką były nawiązania do polityki. W zeszłym roku Maciej Stuhr po swoim wystąpieniu, był krytykowany przez rządzących. W tym roku sensacją okazało się wystąpienie Andrzeja Seweryna jako prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Polski aktor, przebrany za Donalda Trumpa pojawił się na deskach Teatru Polskiego. Został powitany przez prowadzącą galę Grażynę Torbicką, która powiedziała „masz bardzo popularne polskie imię”.

Andrzej Seweryn miał wręczyć statuetkę w kategorii odkrycie roku, która powędrowała do rąk Jana P. Matuszyńskiego, reżysera filmu „Ostatnia rodzina”. Zanim to zrobił z amerykańskim akcentem powiedział „kocham polskie kino, kocham polski lud, Ameryka popiera polskie Hollywood” i dodał „powiedziano mi, że Sejm Polski podjął ustawę o otwarciu pierwszego polskiego narodowego studia filmowego "United Clowns", więc jestem”.A oto pełna lista zwycięzców:
NAJLEPSZY FILM
"Wołyń"
NAJLEPSZA REŻYSERIA

Wojciech Smarzowski - "Wołyń"

NAJLEPSZY SCENARIUSZ
"Ostatnia rodzina"


NAJLEPSZA GŁÓWNA ROLA MĘSKA

Andrzej Seweryn - "Ostatnia rodzina"

NAJLEPSZA GŁÓWNA ROLA KOBIECA
Aleksandra Konieczna - "Ostatnia rodzina"

NAJLEPSZA DRUGOPLANOWA ROLA MĘSKA

Arkadiusz Jakubik - "Jestem mordercą"


NAJLEPSZA DRUGOPLANOWA ROLA KOBIECA

Agata Kulesza - "Jestem mordercą"

ODKRYCIE ROKU

Jan P. Matuszyński, reżyseria – "Ostatnia rodzina"

NAJLEPSZE ZDJĘCIA
"Wołyń"

NAJLEPSZA SCENOGRAFIA
"Wołyń"

NAJLEPSZA MUZYKA
"Wołyń"

NAJLEPSZY DŹWIĘK
"Wołyń"

NAJLEPSZE KOSTIUMY
"Wołyń"

NAJLEPSZY MONTAŻ
"Wołyń"

NAJLEPSZY FILM DOKUMENTALNY

"Komunia"


NAJLEPSZY FILMOWY SERIAL FABULARNY

"Belfer"


NAJLEPSZY FILM EUROPEJSKI

"Syn Szawła"


NAGRODA PUBLICZNOŚCI

"Wołyń"

Dodał(a): Rafał Szyszka Wtorek 21.03.2017