Pitbull. Ostatni pies – pierwsze zdjęcia i wypowiedź reżysera

Władysław Pasikowski zabrał głos w sprawie produkcji, na którą większość widzów wyczekuje z niecierpliwością. Bo obok tego filmu nie można przejść obojętnie. Po pierwsze: jeśli ktoś nie lubił serii, to ma okazję zmienić zdanie, bo za scenariusz i reżyserię odpowiada zupełnie inna osoba. Po drugie: jeśli ktoś lubił stare wydania, to trzon obsady, a co za tym idzie – charakterystyczny klimat zostaje.
image005.jpg

REŻYSER
Psy, Kroll, Operacja Samum, Demony wojny wg Goi, Pokłosie, Jack Strong, a teraz Pitbull. Ostatni pies. Władysława Pasikowskiego przedstawiać nie trzeba, bo każdy fan polskich klasyków sensacyjnych jego dorobek zna. Dlatego też najnowsza część jednej z najbardziej kasowych ostatnimi laty serii ma olbrzymie szanse zyskać miano kultowej.

Reżyser opowiedział nieco o całej produkcji, o swoich wyobrażeniach, a także o...Dodzie, która ma zagrać dość wyrazistą i wcale nie epizodyczną rolę:

Staję na planie „Pitbulla 3” jak przed największym wyzwaniem w życiu. Przyjdzie mi się bowiem zmierzyć nie tylko z gigantycznym sukcesem finansowym poprzednich dwóch części, ale także z legendą i doskonałością serialu sprzed 12 lat. Zostawiony sam sobie pewnie bym się nie podjął, ale szczęśliwie wspierają mnie producent wspomnianych blockbusterów Emil Stępień i gwiazdorzy kultowego serialu: Marcin Dorociński, Krzysztof Stroiński, Rafał Mohr i Jadwiga Jankowska-Cieślak. Nasz film nie będzie to jednak prosty miks artystycznego serialu sprzed lat i kasowych filmów z zeszłego roku, ponieważ… zmienił się reżyser i scenarzysta.  Próbuję nakręcić sensacyjny film tak, jak potrafię najlepiej zrobić to ja. Nie imituję stylu mojego znakomitego poprzednika. Może stąd tytuł filmu „Pitbull. Ostatni pies”. Niby gatunkowo pitbull, ale w szerszym znaczeniu jednak pies. Będzie więc dużo starego, ale też więcej nowości. Najbardziej oczekuję występu Doroty Rabczewskiej znanej Państwu bardziej jako Doda, i nowej muzyki, z którą pierwszy raz będę miał do czynienia. A o czym jest film? Jak zwykle o twardej przyjaźni, zasadach, tyrani złych ludzi i oczywiście o miłości. – Władysław Pasikowski.


FABUŁA
W warszawskim kotle zawrzało po zabójstwie partnera Majamiego. Wydział terroru, osłabiony czystkami nie jest w stanie z odpowiednim impetem podejść do rozwikłania sprawy, a opieszałość wywołuje tylko uśmiechy na twarzach walczących gangusów z Wołomina i Pruszkowa. Komendant postanawia ściągnąć do stolicy starych wyjadaczy. Na rozkaz stawiają się Despero (Marcin Dorociński), Metyl (Krzysztof Stroiński) oraz Nielat, który w Waszyngtonie dorobił się pseudonimu Quantico (Rafał Mohr). Jakby emocji było mało, do szarpaniny między wszystkimi stronami włącza się nowy pretendent do tronu stołecznego półświatka – Czarna Wdowa.

OBSADA
W obsadzie zobaczymy ludzi, którzy wiedzą, jak budować napięcie i wykorzystać po mistrzowsku napisane dla nich dialogi. Na ekranie pojawią się m.in.: Marcin Dorociński, Krzysztof Stroiński, Rafał Mohr, Cezary Pazura, Adam Woronowicz, Krzysztof Kiersznowski, Iza Kuna, Michał Kula, Marian Dziędziel, Zbigniew Zamachowski oraz Jadwiga Jankowska-Cieślak, Dorota Rabczewska. Gościnnie wystąpią również Katarzyna Nosowska oraz Artur Szpilka.

Pitbull. Ostatni pies. (Pitbull 3)
Gatunek: akcja/kryminalny
Premiera: 2018 rok
Scenariusz i reżyseria: Władysław Pasikowski („Jack Strong”, „Pokłosie”, „Psy”)
Producent: Emil Stępień
Producent wykonawczy: Ent One Investments
Obsada: Marcin Dorociński („Na granicy”, „Jack Strong”, „Róża”, „Pitbull”), Krzysztof Stroiński („Szczęście świata”, „Anatomia zła”, „Lęk wysokości”, „Pitbull”), Rafał Mohr („Czerwony pająk”, „W ukryciu”, „Milion dolarów”, „Pitbull”), Dorota Rabczewska („Słownik ptaszków polskich”, „Serce na dłoni”, „Przeżyj to sam”, „Metro”), Cezary Pazura („Volta”, „Skrzydlate świnie”, „Kiler”, „Psy”), Adam Woronowicz („Czerwony pająk”, „Demon”, „Pani z przedszkola”, „Chrzest”), Krzysztof Kiersznowski („Moje córki krowy”, „Pod Mocnym Aniołem”, „Drogówka”), Iza Kuna („Listy do M. 3”, „Maria Skłodowska-Curie”, „Amok”, „Wołyń”), Michał Kula („Pitbull. Nowe porządki”, „Pitbull”), Marian Dziędziel („Moje córki krowy”, „Pani z przedszkola”, „Wymyk”, „Kret”, „Wesele”), Zbigniew Zamachowski („Listy do M. 3”, „Prawdziwe zbrodnie”, „Jack Strong”, „Bogowie”), Jadwiga Jankowska-Cieślak („Tarapaty”, „Rysa”, „Pitbull”, „Oda do radości”), Agnieszka Kawiorska („Katyń”, „Ryś”, „Oda do radości”), Artur Szpilka, Katarzyna Nosowska
Dodał(a): Paweł Jaśkowski / fot.: Maciej Hachlica/Krzysztof Wiktor, Copyright ©Ent One Investments Wtorek 17.10.2017