Scenariusz pilotażowego odcinka serialu „Wiedźmin” gotowy

Scenarzystka, która pracuje nad serialem „Wiedźmin” dla Netfliksa, ogłosiła, że scenariusz pilotażowego odcinka produkcji jest już gotowy.
20160520173510.jpg

Wiedźmin to jedno z najważniejszych dóbr eksportowych Polski. Seria książek Andrzeja Sapkowskiego, a przede wszystkim seria gier CD Projekt RED, mają na całym świecie miliony oddanych fanów.

Jak dotąd Wiedźmin nie doczekał się jednak sensownej ekranizacji (vide kiepskie filmy z Żebrowskim), dlatego też wszyscy niezmiernie się ucieszyli, gdy okazało się, że prace nad serialem o blond zabójcy fantastycznych stworów rozpoczął Netflix.

Ba, jak się okazuje teraz, nie tyle rozpoczął, co nawet częściowo zakończył – gotowy jest już bowiem scenariusz pilotażowego odcinka serialu. Dowiedzieliśmy się tego od samego źródła, czyli od Lauren S. Hissrich, scenarzystki produkcji.

Screenshot-2018-1-23 Lauren S Hissrich on Twitter.png

Nieznane są jednak szczegóły pierwszego odcinka – wiadomo jedynie, że Hissrich szczególnie do gustu przypadły opowiadania Sapkowskiego pt. „Kwestia ceny”, „Ostatnie życzenie”, „Mniejsze zło” i „Coś więcej”. Można więc przypuszczać, że to właśnie na tych tekstach opierał się będzie pierwszy sezon netfliksowego „Wiedźmina”. Autorka scenariusza zapowiedziała także, że odwiedzi Polskę w najbliższym czasie. Może więc wówczas dowiemy się nieco więcej.

Nie wiadomo również, kiedy Netflix planuje premierę serialu. Z zapowiedzi Hissrich wynika, że producenci cenią sobie jakość ponad szybkość, może więc się okazać, że jeszcze trochę poczekamy. Oby było warto.

ZOBACZ TEŻ FOTKI SEKSOWNEJ DZIEWCZYNY:


Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. CD Projek RED Wtorek 23.01.2018