Sekielski zapowiedział nowy film. Premiera w 2020 roku

Po olbrzymim sukcesie filmu „Tylko nie mów nikomu” bracia Sekielscy od razu przystąpili do pracy nad nowym obrazem, który wkrótce ujrzy światło dzienne.
iStock-164870749.jpg
Premiera najnowszego filmu dokumentalnego została zaplanowana na styczeń 2020 roku. Produkcja jest kontynuacja głośnego obrazu „Tylko nie mów nikomu” nakreślającego problem pedofilii w polskim Kościele. Film dostępny za darmo w serwisie YouTube zanotował 23 miliony wyświetleń.

Podobnie jak w przypadku poprzedniej realizacji, fundusze zostały zebrane za pośrednictwem platformy crowdfundingowej, gdzie trwa zbiórka na kolejną, trzecią część opowieści o niechlubnych skłonnościach duchownych, którą bracia Sekielscy mają realizować m.in. w Stanach Zjednoczonych i na Dominikanie.

Zgodnie z zapowiedziami twórców, „Zabawa w chowanego” ma pokazywać historię jednego księdza i wielu ofiar oraz powiązania wymiaru sprawiedliwości i kleru. W związku z kontrowersyjnym tematem dziennikarz liczy się z ewentualnymi procesami, dlatego część gromadzonych pieniędzy jest zabezpieczana z myślą o procesach sądowych.

Bracia Sekielscy ponownie planują bezpłatny dostęp do przygotowanego przez nich materiału. Z informacji przedstawionych przez twórców wynika, że produkcja drugiego filmu dokumentalnego pochłonęła 120 tys. złotych. Równolegle powstaje film o działalności SKOK-ów, którego koszt został wyceniony na 550 tys. Na trzeci film o pedofilii niezależni dziennikarze potrzebują miliona złotych. Wszystkie pieniądze pozyskiwane są od darczyńców. 

ZOBACZ TAKŻE: WIEDŹMIN - NETFLIX POKAZAŁ ZWIASTUN


Dodał(a): Adam Barabasz / fot. iStock Środa 06.11.2019