Tak mieszkał człowiek, który stanął na Księżycu. Dom Armstronga na sprzedaż

Teraz każdy, kto chciał mieszkać jak pierwszy człowiek na Księżycu, ma taką szansę. Oczywiście musi mieć odpowiednią ilość gotówki, żeby stać się nowym właścicielem domu, w którym Neil Armstrong spędził 60 lat swojego życia.
936fd4ffe40a6ef57d17955361a73fbbw-c0xd-w685_h860_q80.jpg

Nieruchomość, która została wystawiona na sprzedaż na portalu Relator.com zajmującym się sprzedażą luksusowych domów, mieści się w El Lago w stanie Teksas.

CZYTAJ TAKŻE: JAK PACHNIE KOSMOS? POWSTAŁY NIETYPOWE PERFUMY

Położenie miasteczka sprawia, że nawet jeśli sam nie planujesz podróży w kosmos, to niewykluczone, że ktoś z twoich bliskich sąsiadów zapewne właśnie się wybiera lub wraca z jakieś pozaziemskiej wyprawy. Odległość od Centrum Kontroli Misji działającego w strukturach NASA sprawia, ze miejscowość jest nazywana „centrum astronautów”. 

Dom został wybudowany w 1964, a jego powierzchnia to prawie 240 metrów kwadratowych. Mieści kuchnię z kwarcowymi blatami, cztery sypialnie, dwie łazienki, dodatkową toaletę oraz garaż – co prawda nie zaparkujesz w nim promu kosmicznego, ale pomieści 6 samochodów. Do tego należy doliczyć garderobę urządzoną w osobnym pomieszczeniu oraz ogród z basenem.Co ciekawe, w porównaniu do domów gwiazd, posiadłość nie została wystawiona na sprzedaż za  - nomen omen – astronomiczne pieniądze. Za dom Neila Armstronga trzeba zapłacić 375 tys. dolarów, czyli niecałe 1,5 mln złotych. Tyle samo trzeba zapłacić za dom w Warszawie. I sąsiadów kosmitów.

Dodał(a): Adam Barabasz / fot. Relator.com Piątek 10.07.2020