To nie tylko muzyka, to styl życia. Marka GAP uczciła 50. rocznicę powstania hip-hopu

GAP
Hip hop, który powstał w nowojorskim Bronksie początkowo jako improwizowane spotkania muzyczno-taneczne, obchodzi 50. rocznicę istnienia. Z tej okazji marka GAP przygotowała minikolekcję, którą uczciła nie tylko muzyczny jubileusz, lecz także kultowe postaci, które wywarły ogromny wpływ na kształtowanie się tego muzycznego gatunku, a w jego następstwie całego kulturowego fenomenu.
2pac.jpg

Kolekcja GAP składa się z czterech bawełnianych koszulek unisex, dostępnych w różnych kolorach, które przedstawiają twórców hip hopu: Tupaca, Run D.M.C, Salt N Pepa oraz Biggie.

Kultowa amerykańska marka GAP stworzyła specjalną minikolekcję z okazji 50-lecia istnienia hip hopu. Inspiracją do stworzenia kolekcji była historia tego muzycznego gatunku, który w ciągu zaledwie kilku lat zyskał popularność na całym świecie.

Zrzut ekranu 2023-09-18 o 00.12.06.png

Jego początki sięgają jednak nowojorskiego Bronksu, gdzie zaistniał jako improwizowane spotkania muzyczno-taneczne, które były swego rodzaju alternatywą dla dyskotek. Uliczne imprezy w latach 70. gromadziły tłumy nastolatków chętnych do słuchania zapętlonych fragmentów, miksowanych przez DJ'a, który posiłkował się powszechnymi wówczas syntezatorami. 

Ta forma rozrywki momentalnie przeniosła się do klubów i równie szybko rozwinęła się w bardziej złożony gatunek muzyczny, który wciąż cieszy się popularnością i podbija listy przebojów na całym świecie.

Dziś hip hop to nie tylko muzyka, lecz także styl życia. Nic dziwnego, że kultowa amerykańska marka GAP postanowiła uczcić 50-lecie powstania hip hopu minikolekcją, tworząc cztery koszulki z wizerunkami najsłynniejszych twórców tego gatunku. 

Kolekcja GAP x 50 rocznica hip hopu składa się z czterech bawełnianych t-shirtów, do stworzenia których użyto również bawełny z recyklingu. Na koszulkach widnieją wizerunki czterech wybitnych twórców: Tupaca - którego uznaje się za najbardziej wpływowego rapera w historii, Run D.M.C. - zespół, który uznawany jest za twórcę nowej fali hip hopu w latach 80., Biggiego Small - nazywanego przez media zbawcą hip hopu ze Wschodniego Wybrzeża oraz Salt N Pepa - żeńskiej grupy R&B zahaczającej o hip hop, która istniała w latach 1986 - 1997.

Koszulki z kolekcji GAP x 50. rocznica hip hopu z nadrukiem i logo marki charakteryzują się prostym krojem, mają krótki rękaw i okrągły dekolt. Dostępne są w czterech kolorach. Kolekcja GAP x 50. rocznica hip hopu jest już w sprzedaży na stronie GAP.


Dodał(a): redakcja Poniedziałek 18.09.2023