Uncharted 4: Kres Złodzieja - premiera

Właśnie w takich momentach utwierdzam się w przekonaniu, że wybrałem dobry system do wirtualnej rozrywki. Jedna z najbardziej wyczekiwanych gier na wyłączność dla PlayStation 4 właśnie trafiła na sklepowe półki. Bez wątpienia tytuł pomoże producentowi utrzymać pozycję lidera w sprzedaży tej platformy do wirtualnej rozrywki.
uncharted-4.jpg

Napięcie związane z wyczekiwaniem na Uncharted 4: Kres Złodzieja można porównać z wypatrywaniem „Wiedźmina 3: Dziki Gon”. Przedpremierowe pokazy i testy dla dziennikarzy nie pozostawiały wątpliwości – to póki co tytuł roku.  Świetna grafika, wyjątkowy fotorealizm, fantastycznie odwzorowane detale, drobne gesty (jak np. robienie selfie z ofiarą), które urozmaicają i tak wciągający tytuł oraz sam mechanizm rozgrywki składają się na grywalność na poziomie MASTER.

Fabuła opowiada o tym, jak zawadiaka i poszukiwacz przygód Nathan Drake kolejny raz rezygnuje z domowego zacisza na rzecz porządnego zastrzyku adrenaliny połączonego z walką o życie. Tym razem nie tylko swoje. Bo na pomoc wzywa go starszy brat, który dawno został uznany za zmarłego. Żona Elena musi się pogodzić z głodem niebezpieczeństwa Nathana i trzymać kciuki. To może być za mało, bo na drugą szalę wagi, na której już leży życie Sama, panowie muszą wrzucić  skarb Henry’ego Avery – XVII-wiecznego pirata. Fabuła rozgrywa się trzy lata po wydarzeniach z „Uncharted 3: Oszustwo Drake’a”. Nathan wraz z bratem ostatecznie rusza na Madagaskar, by odnaleźć mityczne miasto pirackie z Libertalię.Do dyspozycji głównego bohatera będzie szeroki wybór broni palnej, granatów, a w bliskim kontakcie może też walczyć wręcz. Do potyczek Nathan może wykorzystywać elementy otoczenia, które ulegają zniszczeniu w miarę ostrzału. W porównaniu do poprzednich serii, mapy zostały powiększone, a gracz ma większą swobodę ruchu.  Rozgrywka dla urozmaicenia będzie miała wiele elementów zręcznościowych, a także zaserwuje parę zagadek logicznych, by dać odpocząć dłoniom i ruszyć mocniej głową.

Jednak Uncharted 4: Kres Złodzieja to fantastyczna przygoda, którą można porównać do wciągającego filmu, w którym akcja przeciąga się na wiele godzin, a Ty decydujesz o losach bohaterów.Tryb multiplayer pozwala na korzystanie z rozbudowanych map i będzie rewelacyjnym polem do popisu dla graczy, którzy lubią opracowywać strategię i myśleć o logistyce. Wspieranie się nawzajem przez graczy czy to leczeniem ran postrzałowych, czy śledzeniem wyznaczonego przeciwnika będzie kluczowe.

Uncharted 4: Kres Złodzieja
premiera: 10 maja 2016
platforma: PS4
cena: 249 złotych


Dodał(a): Paweł Jaśkowski / fot.: playstation.com Wtorek 10.05.2016